Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Zawody

Ocena
Miejsce
Zbiornik Kozielno
Data
2017-05-31 - 2017-06-04
Opłaty

Frankenstein Carp Meeting

Ponownie na Zbiorniku Kozielno (270 ha) odbędzie się ósma edycja Frankenstein Carp Meeting, czyli Dolnośląsko-Opolskiego Meetingu Karpiowego. W tym roku udział w pięciodniowych zawodach weźmie 30 dwuosobowych drużyn, głównie z województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Nie zabraknie również akcentów zagranicznych. Swój udział potwierdziły drużyny z Niemiec oraz Anglii.
„Ósma edycja zawodów zapowiada się bardzo ciekawie” – zaprasza do udziału główny organizator Daniel Ciepierski. „Już tydzień po ogłoszeniu zapisów lista startowa została zapełniona i tylko dzięki rezygnacji z udziału trzech ekip (sprawy rodzinne i losowe) mamy wolne miejsca. Jesteśmy jednak pewni, że wystartujemy w komplecie i od 31 maja 2017 r. ponad 60 karpiarzy będzie przez 5 dni i 4 noce walczyć o jak najlepsze wyniki. A w zawodach liczymy trzy największe ryby (do klasyfikacji brane są karpie i amury powyżej 2 kg).”
Zawody na granicy Dolnego Śląska i Opolszczyzny co roku skupiają coraz większą liczbę startujących. W tym roku limit wynosi 30 miejsc i są na dzień dzisiejszy trzy wolne. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy spośród wszystkich uczestników rozlosują łódkę do wywozu zanęt Magnum, a pula nagród wyniesie około 10.000 zł w sprzęcie karpiowym.

 

Organizatorzy
Sponsorzy

RZGW Wrocław, Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, PZW Okręg Wałbrzych, Powiat Ząbkowicki, Powiat Nyski, Gmina Ząbkowice Śląskie, Gmina Paczków, Gmina Złoty Stok, Gmina Bardo, DAWKOR.pl, GenesisCarp, KMG Serwis, Aller Aqua, KB Desant, Producent łódki M

Nagrody

10 000 zł oraz łódka Magnum