Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Zawody

Ocena
Miejsce
Spalona k/Legnicy
Data
2015-06-11 - 2015-06-14
Opłaty
450 zł / drużyna

I Puchar Carp Travel

Klub Karpiowy Carp Travel zaprasza karpiarzy na Towarzyskie Zawody Karpiowe I Puchar Carp Travel w dniach 11-14.06.2015 r., które odbędą się na nowo powstającym łowisku „Strefa Ciszy” (zbiornik pożwirowy) w miejscowości Spalona koło Legnicy.

W tych zawodach może wystartować maksymalnie 10 zespołów. Zawody rozgrywane są w formule Big Fish.

Zespół, który złowi największą rybę zawodów (karp, amur, tołpyga ) otrzyma pamiątkowy puchar i nagrody w sprzęcie karpiowym, a także produkty z karpiowej kuchni, i darmową zasiadkę na łowisku. Łowcy II i III największej ryby zawodów, również otrzymają nagrody tj. produkty Profess Fishing a wśród pozostałych uczestników rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki, wszyscy otrzymają pamiątkowe gadżety z zawodów. Łączna pula nagród 3 tys. zł.

W drugi dzień zawodów zapraszamy na poczęstunek z grilla, a także odbędzie się prezentacja i losowanie prezentów niespodzianek. Dozwolone będzie korzystanie ze środków pływających w celu: sondowania, nęcenia, wywożenia zestawów.

Kwota wpisowego wynosi 450 zł od ekipy. Wszystkie informacje szczegółowe, regulamin, terminarz, mapki dojazdu itd. każda ekipa otrzyma drogą mailową w pakiecie startowym dla uczestników, po uprzednim zgłoszeniu drogą mailową chęci wzięcia udziału w zawodach. Potwierdzeniem startu w zawodach będzie otrzymanie pakietu startowego.

Zgłoszenia należy dokonywać na adres e-mail: zawody@carptravel.pl podając: imiona i nazwiska-kapitana i zawodnika, ew. nazwa teamu, adres, telefon (przed dokonaniem zgłoszenia mailowego proszę o kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia wolnych miejsc, nr. tel. 663592131).

Sponsorem generalnym zawodów jest firma Profess Fishing.
Sponsor Carp Travel - sklep www.carptravel.pl
Patronat medialny zawodów objął portal i czasopismo Świat Karpia.
 

Łowisko Strefa Ciszy

Łowisko „Strefa Ciszy” to 35 hektarowa stara żwirownia ze zróżnicowaną głębokością, licznymi górkami podwodnymi, wyspą. Roślinność zanurzona słabo rozwinięta, brzegi zarasta trzcina i pałka. Dno w przeważającej części żwirowe, gliniaste, miejscami muliste.
Głębokość zbiornika do 9 metrów, głębokość średnia ok. 5 metrów. W wodzie występują małże szczeżuje i raki, będące pokarmem dla karpi. Część zbiornika przeznaczona na brzeg łowiska z dojazdem pod stanowiska, położona przy lesie. Zachodnia strona z przeznaczeniem na rekreację, jednakże z surowym regulaminem dostępu do wody i łowienia.

Rybostan zbiornika to wielka niewiadoma, woda jest jeszcze do końca nie odkryta, do tej pory udało się złowić kilka karpi 14kg i sporo karpia w przedziale 8-12 kg, rekord łowiska 16kg, ale woda czeka na odkrycie, ponieważ łowiło na niej zaledwie kilka osób. W zbiorniku występują przepiękne karpie pełnołuskie. Poza tym trafiają się piękne karasie srebrzyste do 3kg! Ogromne liny, sumy, w wodzie pływa kilka jesiotrów do 15kg. Są amury, wpuszczone kilka lat temu, do tej pory nikomu nie udało się ich złowić. Karpi mniejszych niż 6 kg się nie spotyka.

Łowisko oficjalnie będzie miało otwarcie w roku 2016 po wybudowaniu Rybaczówki, cały teren jest ogrodzony i bezpieczny. W tej chwili nie jest udostępnione do wędkowania. Dlatego jest szansa na przetestowanie wody jeszcze przed otwarciem !!!

Więcej informacji o zawodach na www.carptravel.blogspot.com

 

Organizatorzy

Klub karpiowy Carp Travel

Sponsorzy

Profess
Carp Travel

Nagrody