Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Semiparabolik do 300zł
Temat dodano 2016-07-22 17:53:06

 Witam,

Planuję kupić 2 wędziska. Będzie to semiparabolik 3,60m, 3lbs, 2-składowy. Kij  ma głównie słuzyć do połowu z wywózki. Jednak w razie potrzeby chciałbym móc nim wyrzucić drobny woreczek pva na odległość ok 100m.
Na zakup mogę przeznaczyć do 300zł.
Jezeli ktoś miał styczność z wędziskami tego typu bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam

Odpowiedź dodano 2016-07-23 20:47:04

 dam mad d-fender II UK ja mam w wersji 2.75 lbs  kij o szczytowej akcji przechodzący w parabole pod duzym obciązeniem. Bardzo dobre parametry rzutowe. Duże przelotki i ładne wykonanie. Szybki kijek i w dobrej cenie. Też kupiłem do wywózki i na male stawiki a okazało się ze tym mozna konkretnie trzepnąć :) Pozdrawiam

Odpowiedź dodano 2016-07-24 17:15:08

Dzięki za propozycję. Kij zbiera dobre opinie jezeli chodzi o rzuty. Czy podczas holu mniejszych karpi pracuje tylko akcja szczytowa czy juz przechodzi w parabolę? Mozna się pobawić z mniejszymi osobnikami czy zwija się je jak płoteczki? ;)

 

Odpowiedź dodano 2016-07-25 09:50:55

 Kijek jest szybki w sensie szybkiego gasniecia po rzucie i tu zachowuje się jak przy akcji szczytowej choć przy mocnym rzucie ładuje się aż po dolnik. Praca na rybkach powyżej 2kg już po sam dolnik. Tyle ze ja mam jak pisałem 2.75lbs. Choć porównując to np. Do daiwy Black widow 3lbs na lepsze warunki rzutowe a przy holu zachowuje się podobnie. Defender 3lbs napewno będzie świetnym kijem rzutowym. Te 100m z małym pva napewno osiągniesz bez problemu. Niestety nie powiem Ci na ile pracuje przy małych rybkach. Ale może wypowie się ktoś kto posiada 3lbs.