Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-01-11

10 do 1 - Tomasz Mulka i jego karpiowe doświadczenia

10 lat to szmat czasu, tyle właśnie Tomasz Mulka mieszkał w Anglii. Większość wolnego czasu spędzał nad wodą, co zaowocowało wieloma umiejętnościami, które dzisiaj z powodzeniem wykorzystuje na polskich wodach.

Tomek Mulka wiele lat, a konkretnie to 10 spędził w Wielkiej Brytanii. W tym okresie dużo wędkował, uczył się i poznawał tajniki karpiarstwa. Od roku znów mieszka w Polsce i to tutaj pobił swój dotychczasowy rekord. 10 do 1 to tytuł jego artykułu, w którym przeczytacie m.in. jak wygląda wędkowanie na wyspach oraz w Polsce, gdzie jest łatwiej i dlaczego.

Wielokrotnie czytałem, czasami wręcz słyszałem bezpośrednio od wędkarzy, iż brytyjskie wody są po prostu nie tyle przełowione, co utrzymują zbyt wysoką ilość karpi w zbiorniku i łowienie w takich „wannach” jest zbyt proste. Trudno się z tym nie zgodzić. Ale dlaczego tak często się zdarza, iż trzy czwarte łowiących „zjeżdża o kiju”? Jak zapewne mogliście zauważyć, w tym roku wiele komercyjnych zbiorników wykazywało regres ilościowy złowionych ryb. Podejrzewam, że czynnikiem mającym ogromny wpływ na zachowanie ryb była pogoda, która w tym roku przez większą część sezonu był ekstremalna. Nagłe przyrosty czy spadki temperatury i ciśnienia musiały odbić się na nieregularności w łowieniu. Powracając jednak do wątku trudności wyboru, przez wiele lat największym problemem brytyjskich wód karpiowych było ich obłożenie.
 

Jesteście ciekawi całego artykułu Tomka? Zapraszamy do aplikacji, gdzie znajdziecie wszystkie wydania magazynu Świat Karpia. 


Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 

Polecane aktualności