Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Adrian Adach i pierwsze polskie 20+

Tym razem Adrian Adach wybrał się nad podkarpackie jezioro, które nagrodziło go wieloma karpiami, w tym pięknym 22,7 kilogramowym okazem, który okazał się nowym rekordem życiowym.  

Dodano: 2017-06-13

Jak to bywa w dorosłym życiu zanim człowiek pozwoli sobie na przyjemności najpierw musi wykonać obowiązki. Adrian Adach pewnego dnia po pracy wyruszył na zasiadkę. Tym razem wybrał się nad podkarpacką wodę, na której zawitał o dość późnej wieczornej godzinie. Na miejscu już czekał na niego kolega – Wojtek. Szybko wywiózł wszystkie zestawy jeszcze przed zmrokiem. Na początku karpie chyba się rozleniwiły, za to amury nadrabiały – przybrzeżne trzciny po prostu się łamały.

Pierwszej doby nastąpiło zaledwie jedno branie a w podbieraku zagościł misiak o wadze 14,5 kg. Ryby w nocy pozwoliły spokojnie spać, kolejne piknięcie nastąpiło dopiero wczesnym porankiem, a smakoszem kulek okazał się kolejny karp, nieco mniejszy od poprzednika. W ciągu kolejnych 3 godzin na macie zawitały kolejne ryby o wadze przekraczającej 10 kg.
Dopiero w samo południe nastąpiło branie, które przyniosło wspaniałego ponad 20 kilogramowego miśka. Siedzący blisko poda Adrian zauważył jakby żyłka na jednej z wędek delikatnie się naprężała i nastąpiło krótkie piknięcie. Po chwili znowu piknęło, a hanger przesunął się delikatnie w przód. Po kilku sekundach z kołowrotka zaczęła wysnuwać się powoli żyłka, która się stopniowo rozpędzała. Po podniesieniu kija linka z kołowrotka wciąż ubywała. Dopiero po 20 minutach holu ryba znalazła się przy brzegu. W końcu po długim, ciężkim holu udało się ją podebrać. Olbrzym się pokazał – karp zajął prawie całą matę.

Po zważeniu okazało się, że jej waga wynosi aż 22,7 kg! Pierwsza polska 20 – stka oraz drugi rekord z polskiej wody. Tego dnia więcej karpi nie pokazało się już na macie. Ostatniej doby Adrian miał jeszcze 5 brań i 5 ryb na macie, z czego największa 19,1 kg. Rewelacyjną kombinacją okazał się bałwanek z kulek Sea 18 mm + 14 mm Popek Ananas NBA. Cóż za zasiadka!

Poinformuj nas o ważnym wydarzeniu: redakcja@swiatkarpia.com . Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Świat Karpia z DVD kupisz w salonach Empik, Ruch, Kolporter, Inmedio oraz w wersji cyfrowej na www.webbook.pl, a także w naszym e-sklepie.


Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeczytaj również


Profess zanęta Explosive Method Feeder – NOWOŚĆ
Dodano: 2017-06-23

Jedną z ważniejszych rzeczy podczas łowienia na method feeder jest dobór odpowiedniej zanęty. Polska marka…

czytaj więcej
Karp nie tylko na święta – projekt dla najmłodszych
Dodano: 2017-06-23

Niedawno na łowisku „Starorzeka” grupa 23 przedszkolaków miała przyjemność pod czujnym okiem Bartosza…

czytaj więcej
XII Meetingu Carp Team Luboń 14 – 18 czerwiec 2017 łowisko “JERZYN”
Dodano: 2017-06-23

W dniach 14-18 czerwca 2017, zostały zorganizowane przez Carp Team Luboń zawody karpiowe z cyklu Miting Carp Team Luboń.…

czytaj więcej
17,8 kg Piotra Makowieckiego z PZW – catch raport
Dodano: 2017-06-22

Piotr Makowiecki mimo niekorzystnych prognoz pogody zdecydował się na szybką zasiadkę na wodzie PZW, którą od…

czytaj więcej
Taaaki Karp na Węgrzech! Już 26 czerwca!
Dodano: 2017-06-22

Od trzech tygodni na kanale Polsat Viasat Explore możemy oglądać program telewizyjny z udziałem znanych karpiarzy m.in.…

czytaj więcej
Sygnalizatory Vimarco FNX 2017 – już w sprzedaży. NOWOŚĆ
Dodano: 2017-06-21

Od wczoraj w sprzedaży dostępne są najnowsze sygnalizatory brań przygotowane przez polskiego producenta Vimarco.…

czytaj więcej

Portal karpiarzy - karpiowanie, FORUM karpiowe, filmy karpiowe, sklep karpiowy
© 2013-2017 AS PRO MEDIA TV&FILM PRODUCTION - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie erykszolc.com