Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Amurowe 48h – Catch Raport

Paweł Opiela w przerwie między pracą, a przygotowywaniem kolejnego artykułu do czasopisma Świat Karpia nt. amurów, wybrał się na zasiadkę – oczywiście amurową. Dwie doby nad wodą z rodziną i ustanowienie swojego nowego rekordu amurowego – brzmi ciekawie. Przeczytajcie jak było.  

Dodano: 2017-06-18

Korzystając z okazji, że mam dzień wolny po nocnej pracy, a następnego dnia święto Boże Ciało podejmujemy decyzję z rodziną, że wyruszamy na dwudniową zasiadkę na jedno z pobliskich jezior. Moje założenie jest takie, że nastawiam się głównie pod amura więc trzeba się odpowiednio przygotować. Przed wyjazdem moczenie i gotowanie mieszanki ziaren, głównie kukurydza do tego kulki i pellet. 30 kg ziarna, 10 kg kulek i 10 kg pelletu. Tak przygotowany wyruszam z nadzieją na przechytrzenie rekordowego azjaty. Po przybyciu na łowisko szybkie rozkładanie sprzętu sondowanie i wywózka na około 200 m w najgłębsze rejony łowiska na głębokość około 4,50 m. Tam właśnie lądują zestawy. Jedno miejsce obstawiam na wypłaceniach głębokość ok. 1,5 m. Na miejsce dojeżdża rodzina więc zajmujemy się biwakowaniem. Przez cały dzień cisza więc idziemy spać. Około 6 rano budzi mnie charakterystyczne amurowe branie z głębokiej wody więc wiele nie myśląc zacinam, tym razem szybki hol i przy brzegu widzę amura. W tym czasie odjazd na drugim kiju. Po zakończonym holu, amur ląduje w podbieraku. Wtedy dopiero widzę jaki jest duży. Syn zajmuje się amurem, a ja holuję następną rybę jak się później okazało zarybieniowego karpia. Szybka poranna sesja aby nie męczyć ryby i ważenie. Waga amura wraz z workiem pokazuje 25,20 kg po odliczeniu wagi worka 23,50 kg. Jestem zadowolony gdyż to mój nowy amurowy rekord, wypuszczam rybę. Cały dzień poza kilkoma zarybieniowymi karpiami nie przyniósł żadnej większej ryby. Kolejna noc okazała się bardziej łaskawa i o godz. 1.30 doławiam karpia 11,50 kg. Ostatniego dnia w trakcie pakowania około 17.00 mam kolejne branie tym razem energiczny odjazd również z głębokości 4,50 m i na brzegu pojawia się kolejny amur tym razem nieco mniejszy 14,70 kg.

Podsumowując dwie doby nad wodą powiązane z rodzinnym wypoczynkiem uważam za bardzo udane. Ciężko wypracowane 3 piękne ryby w tym nowe PB amura. Obfite nęcenie dobrej jakości pokarmem to podstawa sukcesu w połowie tak pięknych ryb jakimi są amury.

Poinformuj nas o ważnym wydarzeniu: redakcja@swiatkarpia.com . Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Świat Karpia z DVD kupisz w salonach Empik, Ruch, Kolporter, Inmedio oraz w wersji cyfrowej na www.webbook.pl, a także w naszym e-sklepie.


Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeczytaj również


Na ratunek hiszpańskim karpiom
Dodano: 2017-10-20

Właśnie otrzymaliśmy z Hiszpanii wiadomość z prośbą o pomoc w kwestii ocalenia około 6500 kg karpi, które lada…

czytaj więcej
Levelite Longback Chair z oferty Trakkera
Dodano: 2017-10-20

Kilka dni temu na polskim profilu firmy Trakker pojawił się ciekawy fotel o nazwie Levelite Longback Chair. Jest to…

czytaj więcej
Jesienne wyzwania na Gosławicach
Dodano: 2017-10-20

Publikujemy jeden z wpisów pochodzący z naszych blogów. Tym razem Tadeusz Kwiatkowski relacjonuje niedawny…

czytaj więcej
Łóżko o maksymalnym obciążenie 140 kg w ofercie Mivardi
Dodano: 2017-10-19

Kolejny intereujący produkt w ofercie Mivardi. Tym razem, jest to łóżko, którego wymiary wynoszą 210x 86…

czytaj więcej
Kanadyjski karp Piotra Janeczka
Dodano: 2017-10-19

Piotr Janeczek, który na co dzień mieszka za oceanem przesłał do nas kilka zdjęć ze swoich ostatnich…

czytaj więcej
Trakker NXG Large Chilla- propozycja dla szukających wielofunkcyjnej torby
Dodano: 2017-10-18

NXG Large Chilla to duża to torba, w której można przechowywać zarówno mrożone przynęty jak i…

czytaj więcej

Portal karpiarzy - karpiowanie, FORUM karpiowe, filmy karpiowe, sklep karpiowy
© 2013-2017 AS PRO MEDIA TV&FILM PRODUCTION - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie erykszolc.com