Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Amurowe 48h – Catch Raport

Paweł Opiela w przerwie między pracą, a przygotowywaniem kolejnego artykułu do czasopisma Świat Karpia nt. amurów, wybrał się na zasiadkę – oczywiście amurową. Dwie doby nad wodą z rodziną i ustanowienie swojego nowego rekordu amurowego – brzmi ciekawie. Przeczytajcie jak było.  

Dodano: 2017-06-18

Korzystając z okazji, że mam dzień wolny po nocnej pracy, a następnego dnia święto Boże Ciało podejmujemy decyzję z rodziną, że wyruszamy na dwudniową zasiadkę na jedno z pobliskich jezior. Moje założenie jest takie, że nastawiam się głównie pod amura więc trzeba się odpowiednio przygotować. Przed wyjazdem moczenie i gotowanie mieszanki ziaren, głównie kukurydza do tego kulki i pellet. 30 kg ziarna, 10 kg kulek i 10 kg pelletu. Tak przygotowany wyruszam z nadzieją na przechytrzenie rekordowego azjaty. Po przybyciu na łowisko szybkie rozkładanie sprzętu sondowanie i wywózka na około 200 m w najgłębsze rejony łowiska na głębokość około 4,50 m. Tam właśnie lądują zestawy. Jedno miejsce obstawiam na wypłaceniach głębokość ok. 1,5 m. Na miejsce dojeżdża rodzina więc zajmujemy się biwakowaniem. Przez cały dzień cisza więc idziemy spać. Około 6 rano budzi mnie charakterystyczne amurowe branie z głębokiej wody więc wiele nie myśląc zacinam, tym razem szybki hol i przy brzegu widzę amura. W tym czasie odjazd na drugim kiju. Po zakończonym holu, amur ląduje w podbieraku. Wtedy dopiero widzę jaki jest duży. Syn zajmuje się amurem, a ja holuję następną rybę jak się później okazało zarybieniowego karpia. Szybka poranna sesja aby nie męczyć ryby i ważenie. Waga amura wraz z workiem pokazuje 25,20 kg po odliczeniu wagi worka 23,50 kg. Jestem zadowolony gdyż to mój nowy amurowy rekord, wypuszczam rybę. Cały dzień poza kilkoma zarybieniowymi karpiami nie przyniósł żadnej większej ryby. Kolejna noc okazała się bardziej łaskawa i o godz. 1.30 doławiam karpia 11,50 kg. Ostatniego dnia w trakcie pakowania około 17.00 mam kolejne branie tym razem energiczny odjazd również z głębokości 4,50 m i na brzegu pojawia się kolejny amur tym razem nieco mniejszy 14,70 kg.

Podsumowując dwie doby nad wodą powiązane z rodzinnym wypoczynkiem uważam za bardzo udane. Ciężko wypracowane 3 piękne ryby w tym nowe PB amura. Obfite nęcenie dobrej jakości pokarmem to podstawa sukcesu w połowie tak pięknych ryb jakimi są amury.

Poinformuj nas o ważnym wydarzeniu: redakcja@swiatkarpia.com . Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Świat Karpia z DVD kupisz w salonach Empik, Ruch, Kolporter, Inmedio oraz w wersji cyfrowej na www.webbook.pl, a także w naszym e-sklepie.


Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeczytaj również


Profess zanęta Explosive Method Feeder – NOWOŚĆ
Dodano: 2017-06-23

Jedną z ważniejszych rzeczy podczas łowienia na method feeder jest dobór odpowiedniej zanęty. Polska marka…

czytaj więcej
Karp nie tylko na święta – projekt dla najmłodszych
Dodano: 2017-06-23

Niedawno na łowisku „Starorzeka” grupa 23 przedszkolaków miała przyjemność pod czujnym okiem Bartosza…

czytaj więcej
XII Meetingu Carp Team Luboń 14 – 18 czerwiec 2017 łowisko “JERZYN”
Dodano: 2017-06-23

W dniach 14-18 czerwca 2017, zostały zorganizowane przez Carp Team Luboń zawody karpiowe z cyklu Miting Carp Team Luboń.…

czytaj więcej
17,8 kg Piotra Makowieckiego z PZW – catch raport
Dodano: 2017-06-22

Piotr Makowiecki mimo niekorzystnych prognoz pogody zdecydował się na szybką zasiadkę na wodzie PZW, którą od…

czytaj więcej
Taaaki Karp na Węgrzech! Już 26 czerwca!
Dodano: 2017-06-22

Od trzech tygodni na kanale Polsat Viasat Explore możemy oglądać program telewizyjny z udziałem znanych karpiarzy m.in.…

czytaj więcej
Sygnalizatory Vimarco FNX 2017 – już w sprzedaży. NOWOŚĆ
Dodano: 2017-06-21

Od wczoraj w sprzedaży dostępne są najnowsze sygnalizatory brań przygotowane przez polskiego producenta Vimarco.…

czytaj więcej

Portal karpiarzy - karpiowanie, FORUM karpiowe, filmy karpiowe, sklep karpiowy
© 2013-2017 AS PRO MEDIA TV&FILM PRODUCTION - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie erykszolc.com