Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Andy Macgregor- wywiad z twórcą CARPdiem

Andy Macgregor udzielił nam wywiadu, w którym opowiedział o powstaniu czasopisma i pomysłach na jego nazwę. Oprócz tego przybliżył najciekawsze jego zdaniem łowiska w Hiszpanii. 

Dodano: 2017-10-07

Już kilka razy zapowiadaliśmy ten wywiad. Andy Macgregor to Szkot, który zawędrował na Półwysep Iberyjski, a konkretnie do Madrytu. Od tego czasu minęło ponad 10 lat. W tym okresie stworzył jedyny drukowany magazyn w tym kraju oraz wystąpił w kilku programach telewizyjnych. W rozmowie z Kubą Dłubakiem opowiedział o swoich wędkarskich przygodach oraz przybliżył temat wędkowania w kraju corridy.

Jakub Dłubak: Czy mógłbyś powiedzieć kilka słów o sobie. Pochodzisz ze Szkocji, co Cię przywiodło do Hiszpanii?

Andy Macgregor: Przyjechałem do Hiszpanii w poszukiwaniu przygód i znalazłem ich tutaj pełno. Dzięki wielu dzikim jeziorom i rzekom, które Hiszpania oferuje. Aktualnie prowadzę magazyn CARPdiem oraz mam dwa programy telewizyjne w Canal+ w Hiszpanii.

Możesz powiedzieć coś więcej o tych programach w telewizji? Czy ich tematyka to wyłącznie wędkarstwo, czy może coś innego?

W lutym 2016 roku ruszyliśmy z programem dla Canal+. Program nazywa się „Szkot w Iberii”. Program jest o podróżowaniu, wędkarstwu i jedzeniu. Zwiedzam i pokazuję Hiszpanię przez pryzmat małych wsi, które znajdują się blisko miejsc, gdzie łowię. Rozmawiam również z mieszkańcami o historii, kulturze i jedzeniu. Zazwyczaj próbuję jakieś specjalne lokalne danie, a potem po prostu idę na ryby. Do tej pory cztery programy były wyemitowane w telewizji. Można było je zobaczyć w Canal+ lub Moviest+. Drugi program nazywa się „Świeża ryba”. Jest w stu procentach o wędkarstwie. Jadę na ryby wspólnie z moim zespołem z CARPdiem. Całość sponsoruje Korda i Dynamite Baits. Pokazujemy techniki, jak złowić dużą rybę z danego miejsca lub dajemy porady techniczne, jak udoskonalić swoje umiejętności wędkarskie.

Gdzie mogę znaleźć regulamin wędkowania w Hiszpanii? Czy macie jakiś związek?
Tak, możesz znaleźć regulamin w zależności od regionu, gdzie chcesz łowić. Jednak z tego, co kojarzę, to wszystkie są po hiszpańsku. Hiszpański związek wędkarski znajdziesz w sieci wpisując FEDPC.

Jakie wody możesz polecić? Hiszpania to przede wszystkim Caspe, co jeszcze?
Caspe i Ebro są popularne, bo możesz złowić tam ogromne karpie i sumy, jednak jednocześnie jest to opcja prosta i komercyjna. Każdy karpiuje w inny sposób i po coś innego. Część osób chce mieć łatwo, część trudno, a jeszcze inni coś pośrodku. W zależności od tego, czego potrzebujesz, mogę powiedzieć tak: łatwa opcja - rzeka Ebro i Caspe, średni poziom - Orellana, Sierra Brava oraz trudny - Lagunas de Ruidera, rzeka Tajo. Kluczem jest wiedzieć, co się chce złowić i gdzie się chce być.

Jesteście ciekawi całego wywiadu Kuby? Zapraszamy do najnowszego numeru magazynu Świat Karpia 5/2017, który jest już dostępny w sklepach. Kupicie go również w naszym e-sklepie - TUTAJ

 

Poinformuj nas o ważnym wydarzeniu: redakcja@swiatkarpia.com . Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Świat Karpia z DVD kupisz w salonach Empik, Ruch, Kolporter, Inmedio oraz w wersji cyfrowej na www.webbook.pl, a także w naszym e-sklepie.


Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeczytaj również


Film Kordy o zestawach na rzekę
Dodano: 2017-12-11

Na kanale firmy Korda można zobaczyć wideo prezentację o budowie zestawu do łowienia w rzece. Warto poświęcić chwilę, to…

czytaj więcej
HLNT HP Moss green – nowa żyłka od Prologica
Dodano: 2017-12-11

Prologic zaprezentował nową żyłkę na zbliżający się sezon 2018. Materiał posiada zieloną barwę, które świetnie…

czytaj więcej
Możliwość ustawienia filtrów – aplikacja mobilna
Dodano: 2017-12-10

Do premiery nowej aplikacji wędkarskiej „WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA” coraz bliżej. Wykorzystujemy ten czas by…

czytaj więcej
Mariusz Niedźwiecki i Carp Extreme Dębowa
Dodano: 2017-12-09

Kilka tygodni po finale Mistrzostw Polski PCM 2017 Zbiornik Dębowa ponownie stał się miejscem zawodów karpiowych.…

czytaj więcej
Komentuj i oceniaj w aplikacji!
Dodano: 2017-12-08

Wygoda i szybki dostęp do materiałów to dziś dla nas norma. Jesteśmy uczestnikami rewolucji technologicznej, a…

czytaj więcej
Holenderski amur Kamila Krupińskiego
Dodano: 2017-12-08

Kamil Krupiński przesłał do nas zdjęcie swojego letniego amura. Ryba miała 15 kg i została złowiona w Holandii.  

czytaj więcej

Portal karpiarzy - karpiowanie, FORUM karpiowe, filmy karpiowe, sklep karpiowy
© 2013-2017 AS PRO MEDIA TV&FILM PRODUCTION - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie erykszolc.com