Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2017-08-10

IBCC- zapisy i eliminacje

International Balaton Carp Cup (zwanym w skrócie IBCC) są najbardziej dynamicznie rozwijającymi się zawodami na świecie. 

Jak sama nazwa wskazuje impreza odbywa się nad węgierskim Balatonem. To łowisko czasami jest nazywane żartobliwie węgierskim morzem, no cóż nie da się ukryć, że jest po prostu ogromne. Balaton jest największym jeziorem w Europie Środkowej. W krystalicznie czystej wodzie bogatej w małże, żyje niezliczona ilość wielkich karpi. Średnia głębokość wody wynosi 3 metry.

IBCC to niewątpliwie ogromne przedsięwięcie logistyczne i organizacyjne. Łączna długość lini brzegowej to 130 km, z ponad 40 miejscami i ponad 20 “osadami”, na 60000 hektarach na północnym i południowym brzegu jeziora Balaton, 140-godzinny wyścig.

Wspaniałe nagrody, konkurs rywalizacja do ostatniej chwili
IBCC to ogromny konkurs z wieloma wygranymi, w którym wygrają nie tylko trzy najlepsze drużyny. Poza tym nagradzane są dwa pierwsze miejsca w sektorze, największa ryba zawodów i trzy drużyny, których łączna waga 5 ryb była największa. 


Rok 2017 to rok rekordów
Żyją tam karpie, które nie były złapane przez całe życie. Zostało złapanych i zważonych kilkadziesiąt sztuk o wadze 19+ i 5 o wadze 20+. Średnia waga karpi wynosi blisko 9 kg. Największą rybą w historii zawodów jest karp o wadzę 26,05 kg, która została złapana w 2016 r. Całkowita waga złapanych cyprinusów przekracza 14 ton.


Profesjonalne przygotowanie i zarządzanie

Sprawnie przebiegająca rejestracja, znakomita ceremonia otwarcia i zamknięcia, która odbywa się w 4-gwiazdkowym kompleksie hotelowym. Ciągła aktualizacja wyników online. Zdjęcia i wiadomości pozwalają oglądającym być na bieżąco z informacjami. Unikatowy godzinny reportaż, który jest nadawany na żywo, zawiera najciekawsze i najbardziej emocjonujące wydarzenia z całego dnia. Przyciąga on setki tysięcy widzów w Internecie.


Rejestracja zawodów IBCC 2018 jest już otwarta!!!
Na rok 2018 rok rejestracja jest otwarta dla 200 zespołów. Liczy się kolejność napływających zgłoszeń, gdzie dla każdego kraju przeznaczone zostało 20-25 miejsc, rejestracji można dokonać poprzez aplikację. Konkurs odbędzie się w dniach 22-28 kwietnia 2018 r.


Polska na IBCC
Od tego roku IBCC ma reprezentanta w Polsce, zapisy, oraz wszelkie informacje można uzyskać poprzez FB „IBCCPolska” lub poprzez kontakt z firmą CarpAdventure – wyłącznym przedstawicielem IBCC na Polskę. Dodatkowo informujemy, że we wrześniu tego roku 20-24.09.2017 na znakomitym i każdemu znanym Łowisku Wygonin, odbędą się Eliminację do tej wielkiej imprezy, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski 2018.

Zapraszamy wszystkich!
Więcej informacji można znaleźć:
http://ibcc.hu/english/
www.carpadventure.eu
 

Polecane aktualności