Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-02-23

Jak dbać o kulki – Mariusz Niedźwiecki

Świetny tekst, w którym Mariusz Niedźwiecki radzi jak zabezpieczyć kulki przed zepsuciem. Jest to niewątpliwie cenna wiedza zwłaszcza teraz, gdy wielu z nas przygotowuje zapasy na zbliżający się sezon. 

Mrożenie, suszenie czy zasypywanie solą. Metod jest wiele, ale cen podstawowy – nie pozwolić przynętom aby się zepsuły.
Jesteście ciekawi całego artykułu Mariusza? Zapraszamy do archiwalnego numeru e- magazynu Świat Karpia 3/2017, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. TUTAJ   

Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Większość kulek dostępnych na rynku zawiera konserwanty i generalnie jest to bardzo wygodne, bo praktycznie nie trzeba z nimi nic robić. Wystarczy, że będziemy je przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w jakich je kupiliśmy. Jeśli wykonujemy kulki samodzielnie lub kupiliśmy je bez konserwantów, to mamy kilka możliwości przechowywania kulek proteinowych w domowych warunkach. Do najpopularniejszych z nich należy mrożenie, przechowywanie w soli, w wiadrze z pelletem lub suszenie na kamień. Każdy sposób ma swoje plusy i minusy, jak również może wpływać na właściwości naszych przynęt, co możemy wykorzystać przygotowując  się odpowiednio do zasiadki lub połowu na danym zbiorniku, na którym chcemy użyć kulek o odpowiednich właściwościach. Mrożenie jest bardzo dobrym rozwiązaniem i jednym z najlepszych, gdyż oprócz możliwości długoterminowego przechowywania kulek dzięki przemrożeniu nasze przynęty stają  się lekkostrawne i lepiej pracują w wodzie! Jako ciekawostkę można podać tu przykład rynku przynęt w Anglii – 90% sprzedawanych tam kulek jest właśnie mrożonych.

Polecane aktualności