Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-01-13

Jak łowić te duże? - Mariusz Niedźwiecki

Jak już zapowiadaliśmy Wam kilka tygodni temu, od tego roku do grona naszych autorów dołącza Mariusz Niedźwiecki. Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam pierwszy owoc naszej współpracy, a jest nim artykuł „Jak łowić te duże?”  

W materiale Mariusz przedstawia podstawowe, ale często pomijane aspekty karpiowania i drogi do sukcesu, czyli rekordowego karpia. Jesteście ciekawi jakie rady chce Wam udzielić? Zapraszamy do lektury.

Swoją uwagę skupiam głównie na dwóch pozostałych miejscówkach, czyli trasach wędrówek oraz naturalnych żerowiskach, gdyż są to miejsca, w których mamy największe szanse na skuteczny połów. Karpiowe autostrady to miejsca, którymi przemieszczają się ryby z różnych względów, ale głównie służą rybom do bezpiecznego przemieszczania się. Często przebiegają wśród gęstej roślinności podwodnej i są to tzw. korytarze „wydeptane” przez ryby, rowy głębsze, które ciągną się np. wzdłuż wysp lub brzegów, okolice niedostępnych brzegów, nad którymi nie ma wędkarskich stanowisk itd. Możliwości jest wiele.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował dla Was Mariusz? Zapraszamy do aplikacji, gdzie znajdziecie wszystkie wydania magazynu Świat Karpia. 


Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 

 

Polecane aktualności