Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Litewski catch raport Samuela

Samuel Siemieniuk przygotowuje się do wrześniowych zawodów nad litewskim Jeziorem Ilgis. Pod koniec maja wraz z kolegą Pawłem wybrał się nad to jezioro. Woda zaskoczyła ich wieloma karpiowymi lokomotywami. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wyjazdu.  

Dodano: 2017-06-19

Samuel Siemieniuk opisał swoją fantastyczną przygodę spędzoną nad litewskim jeziorem. "Po serii niepowodzeń na lokalnej wodzie PZW przyszedł czas na wyjazd poza granice naszego kraju. Litewska Przygoda, pod takim tytułem chciałbym zaprezentować Wam mój Catch Report.
Wraz z moim serdecznym kolegą Pawłem przygotowujemy się do wrześniowych zawodów nad Jeziorem Ilgis. Był to nasz pierwszy z kilku zaplanowanych wyjazdów w celu głębszego poznania i rozrysowania stanowisk.
Na łowisku meldujemy się we wtorek około godziny 16. Jako, że łowienie rozpoczynamy od następnego dnia mamy sporo czasu na przygotowanie obozowiska oraz wstępne wysondowanie głębokości i odległości łowienia. W tym celu posłużył mi niezawodny Dart Marker wraz z Explorer Feature Finding Leads, łódka zanętowa z wbudowaną echosondą oraz bardzo pomocny przy łowieniu techniką rzutową dalmierz. Przed snem przygotowujemy zestawy, odmierzamy odległości na marker stickach i oczekujemy pierwszego wschodu słońca.
Początek łowienia rozpoczynamy od posłania do wody Impact Spodem sporej ilości papu. Po kilku godzinach od umieszczenia zestawów w wodzie zaliczamy pierwszy dublet wyjazdu. Od razu przez głowę przeszła mi myśl - "w końcu się odblokowałem! Teraz musi być już tylko lepiej!".
Euforię i zadowolenie z pierwszych wyholowanych i położonych na macie ryb przerywa nam nagła zmiana pogody. Wichury, połamane drzewa, taki obraz utrzymywał się przez dwa kolejne dni. W przerwach od nawałnicy udaje mi się podjąć walkę z dwoma silnymi karpiami. Walkę na całe szczęście wygrywam. Jestem pod wrażeniem jak nowe haki zapinają ryby.
Po burzy zawsze wychodzi słońce. Możemy w końcu choć przez chwilę delektować się ciepłymi promieniami oraz pięknem litewskiego jeziora. Idealna tafla wody pomogła nam zlokalizować miejsca żerowania ryb. Po kilku godzinach znów słyszę upragniony dźwięk NTXr. Karpie z Ilgis naprawdę dają popalić - nie bez powodu nazywają je tutaj karpiowymi lokomotywami.
Do końca wyjazdu udaje mi się wyholować kilka ryb w tym trzy sporej wagi sumy.
Jestem bardzo szczęśliwy, że w taki sposób udało mi się przełamać fatalną passę z lokalnego PZW. Chwila odpoczynku i można startować dalej!"

Poinformuj nas o ważnym wydarzeniu: redakcja@swiatkarpia.com . Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Świat Karpia z DVD kupisz w salonach Empik, Ruch, Kolporter, Inmedio oraz w wersji cyfrowej na www.webbook.pl, a także w naszym e-sklepie.


Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeczytaj również


Pellet Twister – nowe smaki w ofercie - FILM
Dodano: 2017-06-28

Z pewnością w składzie mieszanki zanętowej u każdego z Was można znaleźć pellet, który świetnie wabi i utrzymuje…

czytaj więcej
Powrót na starą miejscówkę - Paweł Jackowiak
Dodano: 2017-06-28

Nie zawsze podczas zasiadek, nawet tych najdłuższych udaje nam się usłyszeć wymarzony dźwięk naszych…

czytaj więcej
Junior Bandit Carp – Marcin Hyjek
Dodano: 2017-06-28

Na początku lutego poznaliśmy dwójkę Juniorów Bandit Carp. Jednym z nich jest Marcin Hyjek, który…

czytaj więcej
Z wędką na ryby, z Muggą na komary
Dodano: 2017-06-27

Nie bez przyczyny repelenty Mugga dedykowane są w pierwszej kolejności wędkarzom. To oni bowiem, przebywając nad…

czytaj więcej
Przegląd produktów Pallatrax - FILM
Dodano: 2017-06-27

Tym razem pod lupę wzięliśmy produkty ze sklepu Carp Master, a dokładniej smakołyki wyprodukowane przez angielską markę…

czytaj więcej
Zasiadka Karola Wiatrowskiego na łowisku Jarosławki
Dodano: 2017-06-27

Karol Wiatrowski, 16-letni uczestnik mistrzostw świata juniorów – World Carp Classic Junior intensywnie…

czytaj więcej

Portal karpiarzy - karpiowanie, FORUM karpiowe, filmy karpiowe, sklep karpiowy
© 2013-2017 AS PRO MEDIA TV&FILM PRODUCTION - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie erykszolc.com