Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-03-12

Oświadczenie organizatorów Rybomanii w sprawie zabitych ryb

Od wczorajszego wieczora wędkarze w całej Polsce komentują sytuację jaka miała miejsce po zakończeniu się targów w Sosnowcu. W nawiązaniu do naszego pisma otrzymaliśmy odpowiedź od Bartosza Dembińskiego – Dyrektora Rybomanii. 

Wczoraj wieczorem na portalu Facebook pojawiły się filmy nagrane zaraz po zakończeniu targów w Sosnowcu. Na materiałach widać jak zabijane są ryby, zaś na pytanie czy pochodzą z akwarium słychać potwierdzenie. W krótkim czasie, gdy materiały zaczęto udostępniać, na profilu Rybomanii pojawił się następujący komunikat:

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją związaną z rybami z akwarium eksponowanego podczas Rybomanii w Sosnowcu pragniemy przekazać, że taka sytuacja zdecydowanie nie powinna mieć miejsca. Bardzo za to przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić jak do tego doszło.

Nasze wydawnictwo jest patronem medialnym imprez z cyklu Rybomania, w związku z tym wystosowaliśmy pismo, w którym domagaliśmy się wyjaśnienia sprawy. Póki otrzymaliśmy jedną odpowiedź, w której można przeczytać, że organizatorzy analizują sprawę i planują zgłosić zawiadomienie do prokuratury (poniżej zamieszczamy treść wiadomości).

Z naszej strony będziemy przyglądać się sprawie i na pewno będziemy informować o rozwoju wydarzeń.

Polecane aktualności