Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

PZW czy KOMERCJA?

Temat, który rozpala emocja u wielu wędkarzy. Mariusz Sadowski w trafny sposób opisuje wędkowanie na jednym i drugim rodzaju łowisk. 

Dodano: 2017-10-09

„PZW czy komercja” to tytuł artykułu, który Mariusz opublikował w ostatnim wydaniu Świata Karpia. Tekst jak można się domyślić ma za zadanie zmusić nas do przemyśleń na temat karpiowania w łowiskach prywatnych i tych zarządzanych przez Polski Związek Wędkarski. Tym razem nie będziemy wyliczać, co dowiecie się z materiału, po prostu zachęcamy do lektury.


Fragment tekstu:
W naszym kraju nie brakuje pięknych jezior, zbiorników zaporowych czy rzek, a mimo to często decydujemy się na bardziej kosztowne i niekiedy mniej urokliwe łowiska komercyjne. Czyżby złowienie karpia w wodzie zarządzanej przez PZW było zbyt skomplikowane, a może powód jest zupełnie inny? Moim zdaniem przyczyn jest kilka, jedną z nich jest kiepska gospodarka PZW, w tym brak regularnych zarybień. Kolejny problem stanowią kłusownicy, a także pseudowędkarze, którzy czują się bezkarni. Łowiąc regularnie, przez kilka lat na dużej wodzie PZW, jedynie dwukrotnie doświadczyłem kontroli PSR.

Oczywiście są jeszcze rybne i pięknie położone łowiska, niestety z roku na rok ryb jest w nich coraz mniej, przez co wody te, stają się dla wędkarzy mniej atrakcyjne. W wielu przypadkach regulamin łowisk PZW jest mało przyjazny dla karciarzy: zakaz wywózki, ograniczenia w nęceniu, zakaz biwakowania, a niekiedy zakaz połowu nocą… Decydując się na dziką, naturalną wodę musimy liczyć się z brakiem sukcesów. Potrzeba czasu na poznanie obyczajów ryb, nęcenie czy zmianę miejsca. Jeśli nie znamy wody, to krótkie zasiadki i łowienie z marszu zazwyczaj nie przynoszą efektów i mocno zmniejszają szanse na spotkanie z rybą. Warto pamiętać, że są jeszcze zapomniane perełki, gdzie możemy obcować z przyrodą i cieszyć się pięknymi rybami. Z całą pewnością złowienie karpia w naturalnym zbiorniku jest trudniejsze niż w wodzie komercyjnej, w której brakuje naturalnego pokarmu, a ryby ochoczo pobierają większość przynęt podsyłanych przez wędkarzy.Jesteście ciekawi całego artykułu Mariusza? Zapraszamy do najnowszego numeru magazynu Świat Karpia 5/2017, który jest już dostępny w sklepach. Kupicie go również w naszym e-sklepie - TUTAJ  

 

 

 

Poinformuj nas o ważnym wydarzeniu: redakcja@swiatkarpia.com . Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Świat Karpia z DVD kupisz w salonach Empik, Ruch, Kolporter, Inmedio oraz w wersji cyfrowej na www.webbook.pl, a także w naszym e-sklepie.


Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeczytaj również


Film Kordy o zestawach na rzekę
Dodano: 2017-12-11

Na kanale firmy Korda można zobaczyć wideo prezentację o budowie zestawu do łowienia w rzece. Warto poświęcić chwilę, to…

czytaj więcej
HLNT HP Moss green – nowa żyłka od Prologica
Dodano: 2017-12-11

Prologic zaprezentował nową żyłkę na zbliżający się sezon 2018. Materiał posiada zieloną barwę, które świetnie…

czytaj więcej
Możliwość ustawienia filtrów – aplikacja mobilna
Dodano: 2017-12-10

Do premiery nowej aplikacji wędkarskiej „WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA” coraz bliżej. Wykorzystujemy ten czas by…

czytaj więcej
Mariusz Niedźwiecki i Carp Extreme Dębowa
Dodano: 2017-12-09

Kilka tygodni po finale Mistrzostw Polski PCM 2017 Zbiornik Dębowa ponownie stał się miejscem zawodów karpiowych.…

czytaj więcej
Komentuj i oceniaj w aplikacji!
Dodano: 2017-12-08

Wygoda i szybki dostęp do materiałów to dziś dla nas norma. Jesteśmy uczestnikami rewolucji technologicznej, a…

czytaj więcej
Holenderski amur Kamila Krupińskiego
Dodano: 2017-12-08

Kamil Krupiński przesłał do nas zdjęcie swojego letniego amura. Ryba miała 15 kg i została złowiona w Holandii.  

czytaj więcej

Portal karpiarzy - karpiowanie, FORUM karpiowe, filmy karpiowe, sklep karpiowy
© 2013-2017 AS PRO MEDIA TV&FILM PRODUCTION - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie erykszolc.com