Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-01-17

Raporty z Castilla La Mancha

Andy Macgregor, którego tekst zapowiadaliśmy w miniony piątek przygotował dla nas kilka catch reportów z hiszpańskich wód. Dzisiaj raport z regionu Castilla La Mancha.  

Fran Granados z drużyny Dynamite i Korda Spain po 10 latach spędzonych na łowieniu na tym jeziorze, złapał wcześniej nieznaną, większą i cięższą odmianę lustrzenia – Ruidera nadal daje nieznane światu masywne karpie. Ten akurat lustrzeń został złapany podczas 5-dniowego wypadu, w czasie którego Fran złowił ogółem 10 karpi. Większość ryb ważyła od 9kg do 13kg, jednak ten konkretny lustrzeń o wadze 21kg był dla Fran’a niezwykłym zaskoczeniem. Został on zwabiony przez bałwanka z kulek Robin Red Pop-up o wielkości 20mm i 15mm, umieszczonego na włosie pod hakiem Korda Wide Gape o rozmiarze 6.Przypon wykonany był z plecionki 30Ib Weedy Green. Fran zastawił swoją przynętę w wodzie pod zwisającym drzewem figowym, na tej części jeziora, na której nigdy wcześniej nie łowił.
Niektóre z imponujących połowów dużych ryb miało miejsce także w rzekach, takich jak Tajo i Guadiana. Przykładowo: Andy Macgregor – łowi ryby w Lagunas of Ruidera – te jeziora pozostają główną lokalizacją w Hiszpanii, gdzie można znaleźć wielkie ryby z gatunku comizo barbel. Ryby te są tam łapane z dużą częstotliwością. Tamtejsze jeziora nieustannie kryją wyjątkowo wyglądające ryby takie jak ta. Rezerwat przyrody jest niedostępny i zupełnie zważywszy na głębokie wody, mieszkające tam przez cały rok raki oraz krystalicznie czystą wodę. Tamtej zimy Comizo Barbel został złapany na kombinację bałwanka z pelletu Dynamite Baits (20mm) oraz pop upa Robin Red (20mm). Wszystko to zostało połączone z hakiem Kurv Shank firmy Korda o rozmiarze 4, w zestawie z Korda Mouth Trap o wytrzymałości do 30Ib.

 

Polecane aktualności