Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Rekordowa frekwencja podczas Frankenstein Carp Meeting 2017

Dokładnie 71 osób wzięło udział w VIII edycji Dolnośląsko-Opolskiego Meetingu Karpiowego, który odbywał się w dniach 31 maja – 04 czerwca 2017 r. na zbiorniku Kozielno. Na ponad 2,5 km linii brzegowej zbiornika 31 drużyn rywalizowało o tytuł mistrzowski i ciekawe nagrody rzeczowe. W tych dniach panowała iście piknikowa pogoda, a brania karpi były bardzo chimeryczne. Wszędobylskie leszcze i jazie dawały znać o sobie niemalże na każdym stanowisku. Ostatecznie zostały wyciągnięte 3 karpie podlegające klasyfikacji, kilka pojedynków z dużymi rybami przegrali zawodnicy.  

Dodano: 2017-06-10

Zwyciężyła drużyna Dywizjon Karpiowy 343 (Michał Misiura / Marcin Sierżega), której udało się już drugiego dnia złowić cyprinusa ważącego 10,740 kg. Drugie miejsce rzutem na taśmę wywalczył team Silesia Carp Clasic (Łukasz Kwaśniowski / Sławomir Chmura) wyciągając na brzeg karpia ważącego 9,260 kg. Ostatnie miejsce na podium zajął polsko-czeski Team Bratanki (Adam Tetela / Vladomir Novak) - 8,640 kg. Ósmą edycję Frankenstein Carp Meeting należy uznać jednak za bardzo udaną. Niepowtarzalna atmosfera, życzliwi ludzie i niespotykane krajobrazy sprawiają, że co roku grono startujących się powiększa. A to świadczy tylko o tym, że warto takie meetingi organizować.


„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim życzliwym ludziom i instytucjom, które corocznie wspierają organizację zawodów. Ich grono co roku się powiększa i jest motorem napędowym do dalszego działania na rzecz rozwoju wędkarstwa karpiowego, ale i też promocji regionu pogranicza Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Korzystając z okazji chciałbym szczególnie podziękować tym, którzy już nie pierwszy raz wsparli organizację meetingu, a w szczególności są to: RZGW Wrocław (Zarząd Zlewni Nysy Kłodzkiej z siedzibą w Otmuchowie i Paczkowie), PZW Okręg Wałbrzych, Powiat Ząbkowicki, Gmina Paczków, Gmina Ząbkowice Śląskie, Gmina Złoty Stok, Gmina Bardo, Powiat Nyski, Posłanka na Sejm Monika Wielichowska, Firma Pelikan Team, Producent łódek MAGNUM, Firma KB Desant, Firma GenesisCarp, Firma DAWKOR, Firma Aller Aqua, Mariusz Ornatowski, Sołectwo Kozielno. Dziękuję również patronom medialnym: Karp Max, Świat Karpia, Express-Miejski.pl, Doba.pl, Forum-Karpiowe.pl, Paczków24.pl. Do zobaczenia za rok.” – Daniel Ciepierski.

Poinformuj nas o ważnym wydarzeniu: redakcja@swiatkarpia.com . Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Świat Karpia z DVD kupisz w salonach Empik, Ruch, Kolporter, Inmedio oraz w wersji cyfrowej na www.webbook.pl, a także w naszym e-sklepie.


Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Przeczytaj również


Profess zanęta Explosive Method Feeder – NOWOŚĆ
Dodano: 2017-06-23

Jedną z ważniejszych rzeczy podczas łowienia na method feeder jest dobór odpowiedniej zanęty. Polska marka…

czytaj więcej
Karp nie tylko na święta – projekt dla najmłodszych
Dodano: 2017-06-23

Niedawno na łowisku „Starorzeka” grupa 23 przedszkolaków miała przyjemność pod czujnym okiem Bartosza…

czytaj więcej
XII Meetingu Carp Team Luboń 14 – 18 czerwiec 2017 łowisko “JERZYN”
Dodano: 2017-06-23

W dniach 14-18 czerwca 2017, zostały zorganizowane przez Carp Team Luboń zawody karpiowe z cyklu Miting Carp Team Luboń.…

czytaj więcej
17,8 kg Piotra Makowieckiego z PZW – catch raport
Dodano: 2017-06-22

Piotr Makowiecki mimo niekorzystnych prognoz pogody zdecydował się na szybką zasiadkę na wodzie PZW, którą od…

czytaj więcej
Taaaki Karp na Węgrzech! Już 26 czerwca!
Dodano: 2017-06-22

Od trzech tygodni na kanale Polsat Viasat Explore możemy oglądać program telewizyjny z udziałem znanych karpiarzy m.in.…

czytaj więcej
Sygnalizatory Vimarco FNX 2017 – już w sprzedaży. NOWOŚĆ
Dodano: 2017-06-21

Od wczoraj w sprzedaży dostępne są najnowsze sygnalizatory brań przygotowane przez polskiego producenta Vimarco.…

czytaj więcej

Portal karpiarzy - karpiowanie, FORUM karpiowe, filmy karpiowe, sklep karpiowy
© 2013-2017 AS PRO MEDIA TV&FILM PRODUCTION - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie erykszolc.com