Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-02-06

Starbaits Global Boilies

Rynkiem rządzi cena i jakość. Zasada ta odnosi się do praktycznie każdego, również wędkarzy. W sezonie wydajemy tysiące złotych na nasze hobby, jedni mniej, drudzy więcej, ale to zawsze są spore pieniądze. Wędkarstwo karpiowe nie należy do tanich. Część, zwłaszcza z tych początkujących wędkarzy, testuje co sezon nowe przynęty i zanęty szukając swoich pewniaków i skutecznych rozwiązań nad wodą.  

Czy zastanawialiście się kiedyś pod koniec sezonu, jaki procent waszych wydatków na łowienie w danym roku stanowią kulki i pozostałe zanęty? Tak, to jeden z większych kosztów naszego rocznego budżetu. Jak zatem zaoszczędzić nie tracąc jednocześnie na skuteczności? Być może podpowiedzią dla Was będzie dalsza część artykułu.

Marka Starbaits kojarzona jest ze sprawdzonymi i skutecznymi zanętami. Co, jak co, ale na tym się Francuzi znają całkiem nieźle. W tym sezonie na europejskim rynku pojawia się nowa seria ich kulek – to Global Boiles. To seria, wymyślona pod skuteczne łowienie karpi a przy tym nie rujnująca naszego portfela, ale o cenach powiemy za chwile.

Każdy z nas wracał z łowiska już o kiju. A w wodzie zostawało kilkadziesiąt kilogramów różnych zanęt i przynęt. To konkretny wydatek poniesiony bez efektu. Przyczyn takiej sytuacji jest wiele i często nie mamy wpływu na to, że miśki nie chcą współpracować. Po prostu nie ten dzień. Warto mieć jednak pewność, że pomimo wszystko nasza przynęta pracowała jak należy.

Seria Global Boiles firmy Starbaits to zanęty o wielu smakach i zapachach. Te proteinowe kulki wykonane zostały z wysokiej jakości podstawowych składników o dobranej kombinacji różnych wabików. Zaletą wydaje się ich dobrze zbalansowana treść, która pozwala na używanie ich przez cały sezon. Pracują zaraz po wrzuceniu do wody a ich silny zapach działa nawet na te bardzo ostrożne karpie.
Silny sygnał pokarmowy jest tu główną zaletą. Dzięki temu kulki posłużą nam do krótszych wypraw i szybkiego łowienia, które zyskuje ostatnio na atrakcyjności, ale także do kilkudniowych zasiadek gdzie nęcona miejscówka ściągnie na długo większą ilość karpi.

Global Boiles bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z dipami i innymi atraktorami Starbaits. Jeśli uda nam się dobrze dobrać smaki do charakteru łowiska zwiększymy nasze szanse na udaną zasiadkę. Dobra kombinacja przynęt pozwoli przechytrzyć nawet te najostrożniejsze ryby na komercyjnych zbiornikach. Jeśli zależy nam na skutecznym łowieniu to w konsekwencji do wody wędruje spora ilość gotówki w postaci kulek, dipów i innych zanęt. Nowa seria Global Boiles od Starbaits daje nam szansę na skuteczne łowienie oszczędzając przy tym nasz portfel.

Jak to mawiają Ci, którzy na oszczędzaniu się znają - złotówka do złotówki i na koniec sezonu mamy kasę na nowego Big Pita lub inny potrzebny asortyment wędkarski. Jeśli nie trzeba, to nie ma sensu przepłacać. Ważne są składniki i ich proporcje a te w testowanych kulkach są na wysokim poziomie.

Czy wydatek 17 – 19 zł w sklepie za kilogram kulek od markowej firmy to dużo czy mało? Dla nas to bardzo rozsądna cena. Na tyle rozsądna, że warto ją przetestować w bojowych warunkach zaraz po rozpoczęciu sezonu. Po dość dogłębnej analizie polskiego rynku kulek zanętowych możemy stwierdzić, że Global Boiles Grab&GO od Starbaits na tę chwile przynajmniej w segmencie cenowym są warte sporej uwagi. Kulki występują w smakach:

  • Banana Cream
  • Tutti Frutti
  • Spice
  • Scopex
  • Strawberry Jan
  • Sweet Corn
  • Mega Fish
  • Squid&Octopus
  • Tigernut

Produkty są już dostępne w polskich sklepach internetowych i stacjonarnych. Najbliższą okazja by się im przyjrzeć z bliska będą targi Rybomania, które startują już w najbliższy piątek w Poznaniu.
Starbaits w Polsce dystrybuowany jest przez dobrze znaną Wam firmę Sensas, której stoisko znajdziecie na poznańskich targach.

Polecane aktualności