Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-01-07

Świat Karpia 1/2018 już jest – ZA DARMO

Właśnie dzisiaj – 7 stycznia, swoją premierę ma pierwsze wydanie e-czasopisma Świat Karpia. W pełni multimedialne, interaktywne i co najważniejsze za darmo! Tylko Świat Karpia daje Wam najlepsze treści za darmo. Koniecznie to sprawdźcie.  

Koniec sezonu wędkarskiego to dla wielu czas odpoczynku, przeglądamy sprzęt wędkarski i uzupełniamy akcesoria, kupujemy też rynkowe nowości. No właśnie okazuje się, że jeśli nasze hobby pochłania nas bez reszty to z tym zakończeniem sezonu nie jest już tak wszystko jasne. Dlaczego zatem nie łowić późną jesienią, zimą lub bardzo wczesną wiosną? Właśnie miedzy innymi o tym piszemy w najnowszym numerze e-wydania Świata Karpia 1/2018. Swoje przemyślenia na ten temat spisał dla Was Łukasz Lechowski.

Na polskiej karpiowej mapie pojawia się coraz więcej łowisk utworzonych w zalanych kopalniach pożwirowych. Akweny te dają szanse na duże ryby, ale też stawiają spore wymagania. Łowić w takich miejscach trzeba umieć a dodatkowo przyda się też dokładne wysondowanie dna. O tym i o wielu aspektach zasiadek nad takimi zbiornikami pisze w swoim artykule Przemek Pająk.

Przynęty mogą być różne, ale wiadomo, najlepsze efekty przynoszą te naturalne. Wędkarstwo karpiowe wymaga myślenia i taktyki a bez wątpienia jednym ze składowych elementów jest właściwy dobór przynęt. O swoich doświadczeniach w tym zakresie pisze na łamach Świata Karpia jedna z najmłodszych uczestniczek polskiego teamu juniorów w wędkarstwie karpiowym - Kasia Kozłowska.

Jak w każdym wydaniu czasopisma tak i w tym, pierwszym w tym roku, możecie przeczytać o karpiowej wodzie. W tym wydaniu o łowisku Samsieczno pisze Paweł Krzemianowski. Woda ta położona jest w centralnej Polsce a zbiornik zarybiany był m.in. karpiem w latach 70-90 ubiegłego wieku. Jego wygląd i układ stanowisk to przykład angielskiego łowiska. Więcej o zbiorniku w tekście Pawła Krzemianowskiego.

Czy bogaty portfel łowi lepiej? Wielu z Was chwile zastanowi się nad odpowiedzią. I nie chodzi tu o ceny licencji na łowisku a raczej o ilość gotówki, jaką inwestujemy co roku w sprzęt. Mariusz Sadowski w swoim artykule wkłada przysłowiowy kij w mrowisko zadając pytanie czy wędkarz z drogim sprzętem ma większe szanse na upragnioną rybę. Logika wskazuje, że tak, ale czy na pewno? Odpowiedzi szukajcie w artykule w najnowszym wydaniu Świata Karpia.

Poza powyższymi artykułami, znajdziecie również:

 • Zimowe karpiowanie – Szymon Stasierski
 • Wywiad z Jakubem Vagnerem
 • Z nurtem rzeki – Przemysław Wamberski
 • Uśmiech młodego karpiarza – Paulina Czarnecka
 • 10 do 1 – Tomasz Mulka
 • Anatomia zasiadki – Paweł Popowicz
 • Jak łowić te duże? - Mariusz Niedźwiecki
 • Feeder w zimne miesiące – Marcin Cichosz
 • Skuteczne trio – Marcin Burek
 • Wieści z Hiszpanii – Andy Macgregor
 • Walcz do końca – Paweł Kokoszka
 • Zagraniczne wojaże – Jakub Dłubak
 • Świąteczne wspomnienia – Bartosz Czechowski
 • Zawodnicze „killery zanętowe” - Adam Skrzypek

Na okładce wydania 1/2018 znajduje się Tomasz Mulka z karpiem 20+ z Łowiska Karpiowego Gosławice.

E-czasopismo można przeczytać za pomocą aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA na smartfonie lub poprzez domowy komputer na www.wydawnictwoaspromedia.info. Przypominamy, że wszystkie czasopisma, artykuły i filmy dostępne są w aplikacji za darmo. Jeśli jeszcze jej nie pobrałeś, możesz zrobić to tutaj.


Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 

Polecane aktualności