Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2017-10-06

Trening grupowy Marcina Cichosza

Marcin w artykule porusza temat zawodów, a właściwie odpowiedniego przygotowania się do nich. Jak w każdym sporcie ważnym elelmentem jest trening, zarówno ten codzienny jak i tuż przed turniejem. 

Feeder Fans to drużyna, w której działa Marcin Cichosz, również pod tą banderą wraz z kolegami startuje w zawodach. Jak sam przyznaje bardzo ważnym elementem przygotowań jest trening, zarówno ten codzienny jak i tuż przed imprezą. Choć wieloktrotnie startuje się indywidualnie, to grupowe przygotowania na pewno zwiększą szanse na sukces.

W tekście znajdziecie:

  • jak przygotować się do zawodów
  • trening bezpośrednio przed zawodami, jak go zorganizować
  • codzienne łowienie, to również trening.

Fragment tekstu:
Od kiedy założyliśmy drużynę Feeder Fans, wspólne łowienie ryb nabrało dla nas zupełnie nowego wymiaru. Oczywiście czasem jest to wędkowanie typowo rekreacyjne, w sobotę, w niedzielę czy w wolnej chwili, a czasem są to tak zwane treningi, na dzień czy dwa przed zawodami.
Praktycznie nie zdarza mi się już jeździć nad wodę w pojedynkę, chociaż uważam, że takie wypady też są bardzo potrzebne, bo człowiek ma najzwyczajniej w świecie ochotę odetchnąć od towarzystwa, po prostu się wyciszyć. Ale kiedy już taki wyjazd mi się zdarzy, to spokojnie sobie wędkuję, oddychając pełną piersią świeżym powietrzem, wsłuchując się w dźwięki przyrody, spoglądając na otaczającą mnie naturę. Chłopaki z drużyny też rzadko doświadczają wypadów solo, a przecież są one bardzo regenerujące po ciężkim tygodniu pracy. Gdzie tak doskonale, my wędkarze, naładujemy akumulatory jak nie nad wodą? Jednakże okazuję się, iż dla nas, dla wspólnie wędkującej i spędzającej czas nad wodą grupy, najfajniejsze chwile to właśnie te spędzone razem. Bardzo często jest wtedy wesoło, mamy o czym porozmawiać i nie zdarzają się nam wyprawy, kiedy nie bolą nas policzki od śmiechu. Spędzając razem mnóstwo chwil nad wodą, jeżdżąc razem na zawody, zawsze znajdziemy jakiś temat do obgadania. W zgranej grupie zawsze jest co wspominać.

Jesteście ciekawi całego artykułu Marcina? Zapraszamy do najnowszego numeru magazynu Świat Karpia 5/2017, który jest już dostępny w sklepach. Kupicie go również w naszym e-sklepie - TUTAJ

 

Polecane aktualności