Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Aktualność

2018-01-15

Zimowe karpiowanie z Szymonem Stasierskim

W aktualnym wydaniu naszego magazynu Szymon Stasierski zabierze Was na zimowe karpiowanie. Co to oznacza? Opowie jak przygotować siebie i sprzęt, aby wypad pozostał w naszej pamięci jako przyjemna przygoda, a nie powód choroby. 

W artykule Szymon radzi gdzie szukać zimowych przygód, następnie jak przygotować zestaw do łowienia w ciepłych kanałach oraz jaką przyjąć strategię nęcenia.

Jesteście ciekawi całego artykułu Szymona? Zapraszamy do najnowszego numeru e- magazynu Świat Karpia 1/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA. TUTAJ   

Czytnik internetowy - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 

Taktyka łowienia karpi zimą powinna być w miarę prosta. Nie wyobrażam sobie sterczenia cały dzień w zimnie i przewożenia zestawów co kilka godzin. Po pierwsze, nasz końcowy zestaw musi być prosty i bez żadnych udziwnień. Po drugie, jedna lub dwie kulki tonące na włosie powinny być twarde, tak by wytrzymały nam nawet trzy doby. Częste przewożenie zestawów naraża nas na utratę ciepła i dyskomfort związany z zimnem. Lepiej nastawić się konkretnie, bez udziwnień i uzbroić się w cierpliwość. Zostawiam w domu torbę z kulkami pływającymi, a w zamian wolę zabrać zapasową odzież lub awaryjny piecyk. Nęcenie uzależnione jest od charakteru łowiska. Łowiąc w ciepłych kanałach lub bezpośrednio przy zrzucie, musimy mieć na uwadze nurt wody, który stale będzie wypłukiwał nam kulki z naszej miejscówki. Nęcę z pewnym zapasem odległości, czyli rzucam kulki kilka metrów pod prąd wody.

Polecane aktualności