Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena
Autor
Marcin Burek

Skuteczne trio

Pływające kulki to bardzo popularne przynęty na karpie. Jednak aby łowić skutecznie, należy dobrać odpowiedni przypon. Ronnie Rig, Multi Rig i Chod Rig to właśnie trzy przypony skonstruowane z myślą o karpiowaniu na pop-up'y. I każdy jest niezawodny! Warto je wypróbować.
 

Ronnie Rig
Sceptycznie jestem nastawiony do wszelakich nowości, ale w dziale „przypony karpiowe” lubię czasami pokombinować. Ronnie Rig to przypon, który ostatnio stał się niezwykle popularny. Uległem tej modzie i od wiosny zawitał on w moim arsenale. Teraz już wiem, że na stałe!
Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że Ronnie Rig to kopia przyponu 360 stopni. Jednak najważniejsze, że jest to dość prosty przypon, a zarazem skuteczny! Nie musimy kombinować z wyborem haczyka. Do tego przyponu możemy użyć haka z krótkim lub długim trzonkiem. Z pewnością macie taki w swoim pudełku. Bardzo istotną rzeczą jest krętlik do szybkiej wymiany z kółkiem, bo właśnie do niego będziemy przymocowywać haczyk. Jak? Bardzo łatwo. Wystarczy rozgiąć część krętlika, na którą przeważnie wsuwamy przypon i włożyć haczyk. Następnie z powrotem przygiąć krętlik. Taki montaż wzmacniam zawsze rurką termokurczliwą. Rurkę przeciągam przez haczyk i nasuwam na krętlik. Kolejno zgrzewam nad gorącą parą i gotowe. Zamiast „termokurczki” można użyć rurki silikonowej. Jednak osobiście wolę rurkę termokurczliwą, która jest szersza i łatwiej ją przeciągnąć przez haczyk.

 

Z artykułu dowiesz się:

  • jak dobrać przypon do kulek pływających
  • jak zbudować przypon Roonie Rig
  • jak zbudować przypon Multi Rig
  • jak zbudować przypon Chod Rig
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.