Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Bieżące wydanie
Ocena

Zagraniczne wojaże

Co pociąga nas, wędkarzy, w wyjazdach zagranicznych? Przede wszystkim ryby. Jak magnes działa na wędkarzy hasło „duża ryba” czy „20+”. Do tej pory mekką łowców okazów była Hiszpania czy Francja. Jest to związane z tym, że dzięki wysokim temperaturom, zarówno w lecie jak i w zimie, tamtejsze wody nie zamarzają. Ryby pobierają pokarm, a co za tym idzie również rosną cały rok.
 

Wszyscy znają powiedzenie: aby złowić rybę w danym łowisku, to ona po prostu musi tam być. Aby złowić dużą rybę, tak samo. Dodatkowo w różnych państwach możemy spotkać różnorakie gatunki czy odmiany ryb. Dla przykładu na południu Europy, powiedzmy w Rumunii, występują czarne amury, których w Polsce nie uświadczymy. Choć nigdy nie miałem okazji wędkować w Hiszpanii czy Francji, to od lat jest to moim marzeniem. Nie da się ukryć, że taka wyprawa jest przede wszystkim droga. Owszem, można lecieć samolotem i wynająć sprzęt na miejscu. Jednak spora część wędkarzy woli mieć swoje zabawki, a nie pożyczone. Zaliczam się do tej grupy, dlatego aktualnie popularnym kierunkiem karpiowych łowów stały się m.in. Bałkany.

Jak się przygotować do takiego wyjazdu? Do tej pory ja i moi znajomi kilka razy wędkowaliśmy za granicą i dlatego chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami, które mogą okazać się przydatne. W pierwszej będą to uwagi ogólne, a w drugiej – spostrzeżenia poczynione podczas zawodów.

 

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie łowisko wybrać na zagraniczną wyprawę?
  • zasiadka prywatna czy zawody karpiowe?
  • jak dowiedzieć się więcej przed wyprawą?
  • jak zaplanować cały wyjazd
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.