Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2017-05-10

Gdzie szukać karpi? Płytko, a może głęboko?

To bardzo często zadawane pytanie - gdzie szukać karpi. Może na płytszej wodzie, a może jednak na głębokich spadach? Nie możecie się zdecydować gdzie położyć zestawy? Szymon Stasierski przygotował dla Was artykuł, w którym poruszył bardzo obszernie temat głębokości i unikanych płycizn.  

Jednym z wielu problemów podczas zasiadki karpiowej jest wybranie odpowiedniego miejsca, gdzie znajdą się nasze zestawy karpiowe. Często nie potrafimy się określić, jaki rodzaj wody wybrać – metrową płyciznę, czy może 15 metrowy spad? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu z Was. Kiedy już podejmiecie decyzję i wybierzecie odpowiednie miejsce pojawiają się kolejne pytanie. Jak zbudować zestaw, i jakie przynęty dobrać by nie wystraszyć ostrożnych karpi. Łowiąc na często unikanych płyciznach odpowiednio zakamuflowany zestaw odgrywa bardzo ważną rolę. W tych partiach wodnych wszystko jest znacznie bardziej przejrzyste dlatego nasz zestaw powinien być jak najmniej widoczny.
Nie zapominajmy, że płycizny to również atrakcyjne miejsca do położenia naszych zestawów. Porady dotyczące łowienia na różnych głębokościach, zbudowania zestawu, doboru smakołyków oraz wiele cennych pomocy znajdziecie w najnowszym numerze Świat Karpia, w artykule przygotowanym przez Szymona Stasierskiego, pt. „Unikane płycizny”.

Polecane porady