Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2017-07-21

Łowienie w gęstej roślinności w poradniku Dawida Starzyka

Poradnik początkującego karpiarza to stała rubryka w naszym magazynie. W tym numerze Dawid Starzyk bierze pod lupę łowienie w gęstej roślinności. Zapraszamy do lektury tego bardzo ciekawego artykułu. 

Tym razem chciałbym skupić się na technice łowienia w gęstej roślinności. W okresie letnim wiele zbiorników mocno zarasta. O ile jest to pewne utrudnienie dla nas karpiarzy, o tyle dla ryb takie zbiorniki są prawdziwym rajem. Duża ilość roślinności to dla nich schronienie, cień, tlen i idealne warunki do zdobywania naturalnego pożywienia w postaci wodnych ślimaków, małży i innych żyjątek stanowiących podstawowe menu naszych cyprinusów. Takie mocno zarośnięte zbiorniki dają też dużą nadzieję na to, że możemy w nich liczyć na duże ryby, z którymi w takich warunkach niektórzy wędkarze nie byliby w stanie sobie poradzić.

Jesteście ciekawi całego artykułu Dawida? Zapraszamy do najnowszego numeru magazynu Świat Karpia 4/2017, który jest już dostępny w sklepach. Kupicie go również w naszym e-sklepie - TUTAJ

 

Polecane porady