Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2018-08-30

Paweł Popowicz: Pogoń za tlenem

Paweł Popowicz przyzwyczaił nas do świetnych i przemyślanych artykułów. Dzisiaj zapraszamy do lektury materiału pod tytułem „Pogoń za tlenem”. 

Tlen jest niezbędny do życia wszystkim żyjącym istotom, czy to ludziom, czy zwierzętom lądowym czy wodnym. W tej sytuacji jeśli zaczyna go brakować sytuacja związana z życiem, czy aktywnościom drastycznie się zmienia.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Paweł? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 4/2018, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:

Jeśli ktoś by mnie spytał, co odgrywa najważniejszą rolę w łowieniu karpi, bez wahania mogę odpowiedzieć, że chodzi o tlen. Nam ludziom bezsprzecznie tlen jest niezbędny do życia, gdyż bez niego nie moglibyśmy oddychać. Jeśli chodzi o ryby, sprawa ma się podobnie. Im mniej tlenu jest w wodzie, tym gorsze warunki do życia mają tam karpie. Różnica polega jedynie na tym, że w wodzie występuje tlen rozpuszczony. Nad jakimkolwiek zbiornikiem wodnym byśmy się nie znaleźli, zawsze najważniejszym czynnikiem potrzebnym karpiom do żerowania będzie tlen.

Polecane porady