Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2019-01-18

Przynęty na zimną wodę

Późna jesień, zima i w końcu wczesne wiosna mają pewien wspólny mianownik, a mianowicie niską temperaturę wody. O tym jak dobrać przynętę w tym okresie przeczytacie w artykule, który napisała Kasia Kozłowska. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotowała Kasia? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Karpia 1/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.   


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON
Aplikacja Android - >>> TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


 


Fragment artykułu:
Tegoroczna jesień oraz początek zimy były wyjątkowo pogodne i – czasem – owocowały pięknymi rybami. O tej porze roku temperatura wody jest bardzo niska, dlatego nie wszystkie przynęty, które używaliśmy w cieplejszych porach roku, sprawdzają się. Co więc warto założyć na włos zimową porą?

Tak naprawdę sezon karpiowy nigdy się nie kończy. Pomimo tego, że można znaleźć wiele czynników, które będą nas utwierdzały w fakcie, że początek najchłodniejszych pór roku jest równoznaczny z zimową przerwą w łowieniu karpi, to wcale tak nie jest. Muszę się przyznać, że - mimo tego, że jestem zimnolubną osobą - zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu zasiadki wiosenno-letnie. Nie oznacza to jednak, że wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków chowam cały mój karpiowy sprzęt i czekam do nadejścia cieplejszych dni, przecież w końcu łowienie w zimowej scenerii posiada swój niepowtarzalny i wyjątkowy urok. Mam ogromne szczęście, że mogę wspólnie z moim chłopakiem, Kacprem, przez cały rok dzielnie walczyć o każdą rybę na różnych łowiskach. Począwszy od największych dzikich jezior, poprzez małe dzikie stawy, kończąc na komercjach. Dzięki różnorodności odwiedzanych przez nas łowisk oraz obserwacji, które na nich przeprowadziliśmy, zwróciłam większą uwagę na przynęty, zalewajki oraz całą kuchnię karpiową, jakiej używamy podczas łowienia w lodowatej wodzie.

Polecane porady