Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Porada

2017-07-28

Taktyka na krótkie wypady- Lukáš Nedělka.

Czas to coś na co wszyscy obecnie narzekają. Konkretnie to na jego brak. Jak pogodzić pracę, życie rodzinne i realizacje wędkarskiej pasji? Zapraszamy do artykułu Lukáša Nedělki.

Praca, rodzina i inne równie ważne sprawy zabierają z życia wędkarskiego dużo czasu i dlatego większość z nas woli jednodniowe wypady nad wodę. Jednocześnie staramy się w tym krótkim czasie maksymalnie wykorzystać czas na łowienie, a tym samym osiągnąć największą ilość złowionych ryb i zdobyć swój upragniony okaz. Niestety wiele wypraw wędkarskich – sam tego doświadczam – realizowanych jest po pracy i tylko w ciągu kilku godzin.

W tym artykule chciałbym skupić się na rodzajach zanęty, montażu zestawów, ich prezentacji i przygotowaniach przed samodzielnym połowem. To przynęta jest tym, co kusi karpia, więc jesteśmy zmuszeni wiedzieć sporo o naszym miejscu połowu, aby schwytać wymarzone ryby. Nie zawsze jest to łatwe do zrobienia, a będąc nad wodą musimy być absolutnie pewni tego, co robimy i w jaki sposób przygotowujemy swoje przynęty. Oto kilka rad, którymi chciałbym się z wami podzielić.

Jesteście ciekawi całego artykułu Lukasa? Zapraszamy do najnowszego numeru magazynu Świat Karpia 4/2017, który jest już dostępny w sklepach. Kupicie go również w naszym e-sklepie - TUTAJ

 

Polecane porady