Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2015-10-15
Autor
redaktor_m

Balanced Tiger Nut Rig – Orzech tygrysi na włosie

Szukasz idealnego sposobu na prezentację ziaren orzechów tygrysich na włosie zestawu? Zaprezentujemy w jaki sposób to zrobić i jakich elementów drobnych akcesoriów użyć do budowy takiego przyponu. Nie możemy zapomnieć o tym, że dywan mieszaniny ziaren na którym leżeć będzie nasz zestaw, jest najstarszą i zabójczo skuteczną propozycją na ostrożne, stare karpie! Mieszanina trzech najwyższej jakości gotowych do użycia wielkości ziaren orzechów tygrysich Mixed Candy Tigers zalana w ich własnym, bogatym syropie z dodatkiem nektaru słodzącego na bazie Taliny.

Nash Baits kupuje orzechy tygrysie wyłącznie od producentów dbających, o jakość orzechów, dzięki czemu ich smak dosłownie eksploduje po rozgryzieniu. Zabójczo skuteczna zanęta, której zróżnicowane kształty i rozmiary dają wiele możliwości eksperymentowania z przynętą haczykową. Wskazówka: Wymocz Mixed Candy Tigers w Liquidzie Tangleberry z serii dodatków płynnych Ace Cards dla stworzenia doskonałej, wyróżnionej przynęty i zbuduj zestaw według naszych wskazówek.

Wybierz z opakowania Mixed Candy Tigers dwa ziarna orzechów tygrysich i za pomocą przyrządu Bait Corer, wydrąż otwór w jednym z ziaren do połowy jego głębokości.

Wyjmij otwornicę Bait Corer’a z ziarna, pozostawiając schludny otwór do umieszczenia pianki Balancing Foam.

W wydrążony wcześniej otwór, wsuń 7mm piankę Balancing Foam i obetnij jej koniec na równo z płaszczyzną ziarna.

Nabij na igłę oba ziarna w odpowiedniej kolejności, począwszy od ziarna z pianką balansującą, która znajdować się ma na samej górze.

Zawiąż małą pętelkę na plecionce Armourlink i przeciągnij ją przez wcześniej przebite ziarna, zakładając na jej końcu mały stoperek blokujący.

Użyj haka Fang X w rozmiarze 7, zachowując ok. 2 cm długość włosa od oczka haka. Wykonaj 3-4 obroty luźnym końcem plecionki wokół trzonka haka, używając standardowego węzła bez węzła.

Taki sposób prezentacji, delikatnie unoszących się nad dnem dwóch ziaren na włosie przyponu, i agresywny mechanizm działania całości zestawu, który zachowuje dosyć duży kąt pomiędzy ostrzem haka a przynętą na włosie, jest piekielnie skuteczny na dywanie ziaren rozrzuconych na dnie łowiska. Nęcąc głównie ziarnami, miejmy na uwadze, że zanęta będzie skupiona bardzo blisko siebie, a jej drobne elementy pobierane są przez karpie praktycznie w jednym punkcie. Dostosuj wtedy długość przyponu do tego sposobu nęcenia i zastosuj krótki maksymalnie kilkunastocentymetrowy przypon! Zalecamy używać tego typu krótkich przyponów z ciężarkami centrycznymi, które ze względu na sposób montażu, dużo szybciej są w stanie przyciąć rybę, obracając hak w dolną wargę karpia.

Źródło: nash.com.pl

Blogi tego użytkownika