Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2015-06-24
Autor
redakcja

I Maraton Karpiowy Służby Więziennej

W dniach 13-15.06.2015 r. w Ligocie koło Czechowic-Dziedzic odbył się I Maraton Karpiowy Służby Więziennej pod patronatem Dyrektora Okręgowego SW w Opolu i Dyrektora ZK1 w Strzelcach Opolskich.Zawody odbyły się na łowisku Uroczysko Karpiowe, którego nazwa oddaje w pełni urok miejsca, a właściciele są wyjątkowo przyjaźni i otwarci na brać wędkarską.

W dniu poprzedzającym zawody organizatorzy przywitali zjeżdżających z całego kraju uczestników (rekordziści przejechali 600 km) smaczną karkówką i kiełbasą z grilla oraz pokazami sprzętu, przynęt i zanęt wędkarskich firm Jet Fish i Genesis Carp. Różnorodność zaprezentowanych kulek proteinowych, preparowanych ziaren, pelletów, dipów i drobnego sprzętu karpiowego pozwoliła na uzupełnienie wędkarskiej wiedzy oraz zapasów przed zawodami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyrobu kulek proteinowych.Wymiana doświadczeń, wzajemne wspomnienia i opowieści o złowionych lub zerwanych rybach przeciągnęły się do późnej nocy.Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor ZK1 w Strzelcach Opolskich Kpt. Giermaziński Leszek życząc wszystkim przysłowiowego "złamania kija". W piękny, słoneczny, sobotni poranek 39 dwuosobowych drużyn udało się na wylosowane stanowiska i zaczęło się oczekiwanie na pierwsze ryby.

Pierwszą historyczną rybę już po dwudziestu minutach od rozpoczęcia zawodów złowił reprezentujący AŚ Sosnowiec Dariusz Cios. Był to karp o wadze 8,5 kg. Szczęśliwy łowca otrzymał imponujący puchar ufundowany przez Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa.Upalna pogoda spowodowała, że kapryśne ryby początkowo nie chciały współpracować z łowiącymi. Jednak z biegiem upływającego czasu coraz częściej karpie meldowały się w podbierakach. Po nocnej burzy z niedzieli na poniedziałek ryby w dotlenionej wodzie chętniej kusiły się na wędkarskie smakołyki, ciesząc swym pięknym wyglądem kolejnych łowców.To właśnie w poniedziałkowy poranek reprezentant ZK1 Strzelce Opolskie złowił największą rybę zawodów - karpia o wadze 12,35 kg. Jedynego amura zawodów złowił Piotr Barnaś z ZK Tarnów. Ogółem w trakcie trwania zawodów złowiono 146 karpi i 1 amura o łącznej wadze 1017,33 kg. Cenne nagrody otrzymały drużyny od pierwszego do siódmego miejsca oraz szczęśliwi łowcy pierwszej, największej i najmniejszej ryby.Klasyfikacja końcowa:

I miejsce Grzegorz Krawiec i Łukasz Krawiec; ZK nr 2 Strzelce Opolskie - 129,84 kg

II miejsce Tomasz Hawro i Zbigniew Jarawka; ZK nr 1 Wrocław - 123,40 kg

III miejsce Paweł Cichecki i Andrzej Biernaczyk; emeryci z ZK1 Strzelce Opolskie - 89,62 kg.

Zaskakujące zainteresowanie środowiska wędkujących funkcjonariuszy i ilość startujących w zawodach drużyn utwierdziła wszystkich o potrzebie organizowania kolejnych imprez tego typu, a więc, do zobaczenia za rok! Organizatorzy serdecznie dziękują Lubuskiemu Klubowi Karpiowemu oraz Panu Radosławowi Mateji z łowiska Tuszynek, którzy w tracie zawodów zadeklarowali ze swojej strony ufundowanie nagród.

Blogi tego użytkownika