Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2016-01-21
Autor
redaktor_m

Jak przygotować wiosenne orzechy tygrysie - Mateusz Duras

Orzechy przez ostatnie lata pokazują swoją skuteczność, jednak aby je stosować, trzeba pamiętać o ich odpowiednim przygotowaniu. Źle przygotowane orzechy mogą zaszkodzić nie tylko nam, ale przede wszystkim rybom, a tego z pewnością nie chcemy.

Orzechy można przygotować na kilka sposobów, ale najprostszym z nich jest ich namoczenie, następnie ugotowanie, zasypanie cukrem i odczekanie aż sfermentują. Ja mam swój przepis, dzięki któremu orzechy są doskonale sfermentowane i maksymalnie dosłodzone.

Operację zaczynamy od wsypania orzechów do garnka, koniecznie do tego, w którym będziemy je gotować, następnie zalewamy wodą i moczymy przez około 72 godziny.

Zawsze nalewam tyle wody, aby ta zakryła orzechy. Jednak co kilka godzin sprawdzam, czy nie są na wierzchu, bo jak wiemy orzechy „piją” wodę, wtedy za każdym razem ją dolewam, znów do momentu ich zakrycia.

Po trzech dniach, gdy orzechy dobrze namokną, rozpoczynam ich gotowanie. Jednak zanim to nastąpi zalewam je Coca Colą i dosypuję cukier oraz dodaję trochę glukozy.

Orzechy gotuję około godziny, co jakiś czas mieszając, aby cukier się nie przypalił i dobrze rozpuścił. Po godzinie gotowania wsypuje je do wiaderka i dolewam Coca Coli tak, aby były mocno zalane oraz dosypuję trochę cukru.

Teraz już pozostało zamknąć pojemnik i odstawić na zimowe leżakowanie. Otwieram dopiero na wiosnę, ponieważ właśnie wtedy pokazują swoją niezwykłą skuteczność i doskonale pomagają osiągnąć sukces.Nie pozostaje mi nic jak życzyć udanego sezonu 2016.

Mateusz Duras
Diamond Baits Team


www.diamondbaits.pl

Blogi tego użytkownika