Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2015-06-19
Autor
redakcja

Nowości MAD-a na rok 2016

W miniony weekend w Warszawie odbyły się branżowe targi Efttex, na których czołowi producenci sprzętu wędkarskiego zaprezentowali swoje nowości. Wśród nich była firma D.A.M., znana z dobrej jakości sprzętu wędkarskiego.

Marka D.A.M. należy do firmy Svendsen Sport, na ich stoisku mogliśmy spotkać świetnych wędkarzy takich jak: Enrico Parmeggiani, Jakub Vagner czy Robert Adamski z polskiego teamu MAD-a. Robert zaprezentował nam piękne, nowe wędziska, które będą w sprzedaży prawdopodobnie od jesieni bieżącego roku – MAD OLD SKOOL G2. To wędziska wyprodukowane specjalnie dla maniaków, którzy kochają "old style". Zastosowane zostały w nich najnowocześniejsze materiały i techniki produkcji po to, aby wyglądały one jak z dawnych lat. Według producenta ta wędka, to połączenie starego wyglądu z nowoczesną technologią, co sprawia niesamowitą frajdę podczas łowienia.

Kolejnym produktem, który zasługuje na uwagę, jest nowy kołowrotek, a w zasadzie dwa – Quick SLS DLX 970 FD oraz FS (z wolnym biegiem). To unowocześniony kołowrotek (hit ubiegłego i tego roku SLS 570) z drewnianą korbką, która dodaje niesamowitego efektu całości. W tej chwili to flagowy model marki DAM przeznaczony dla karpiarzy. Kołowrotek posiada 8 podwójnych łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej, korpus wykonany jest z bardzo odpornego grafitu ABS. Tak jak w poprzednim modelu 570, zastosowano w nim ślimakowy system posuwu szpuli oraz system ultra wolnej oscylacji (4.3:1), który gwarantuje doskonałe układanie żyłki. Ten kołowrotek zapewnie będzie hitem przyszłego roku.

Trzecim produktem, który chcemy Wam pokazać są zupełnie nowe sygnalizatory z radiopowiadomieniem – MAD HI-T BITE ALARMS. Nowoczesny design, funkcjonalność i jednocześnie prostota obsługi tych sygnalizatorów sprawiają, że produkt MAD-a może konkurować z innymi firmami w tej kategorii. Innowacyjnością jest zapewne wbudowana biała dioda LED z tyłu sygnalizatora, która znajduje zastosowanie podczas wywózki zestawów. Niejednokrotnie zdarzała się zapewne i Wam sytuacja, w której nie mogliście trafić w ciemnościach na swoje stanowisko. Firma D.A.M. zadbała teraz o bezpieczeństwo karpiarzy. Transmisja sygnału do odbiornika odbywa się 1:1, a dźwięki poszczególnych brań do brzegu i od brzegu sygnalizowane są różnymi dźwiękami. Sygnalizatory posiadają również w zestawie Snag Earsy, które można demontować. Produkt jest oczywiście wodoodporny i wyróżnia się na rynku bardzo niskim poborem prądu. Sygnalizatory mogą pracowania w stanie czuwania aż 6 miesięcy, natomiast centralka powyżej 2 tygodni. W sprzedaży będą zestawy 3+1, 4+1, a także pojedyncze egzemplarze w kolorach niebieski/czerwony/zielony/żółty/purpurowy.

Oprócz powyższych nowości w katalogu na rok 2016 znajdą się również wędki MAD D-Fender III w różnych wersjach Classic, The Legend Continues, UK, G4, Specialist Duo Tip, Specialist oraz Tele Carp. Wprowadzone zostaną również do sprzedaży nowe łóżka karpiowe – MAD Morpheus Bedchair oraz MAD Legion Bedchair, a także wiele innych karpiowych produktów.

 

Blogi tego użytkownika