Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2018-04-25
Autor
WolekCarp

Rozpoczęcie sezonu

Po długiej zimie nadeszła długo oczekiwana wiosna i można było zacząć planować swoją pierwszą zasiadkę.  Postanowiłem pojechać 20 kwietnia na 3 doby do Krzekotowa na znaną mi wodę w woj. kujawsko- pomorskim. Na łowisko dojechałem około godziny 12, po rozłożeniu się nadszedł czas na wytypowanie miejsc, gdzie położę zestaw, następnie przyszła pora na wyciągnięciu wędek z pokrowca, przygotowanie zestawów i ich wywiezienie. Na każdym z zestawów była kulka 20mm razem z małym woreczkiem PVA, w którym były pokruszone kulki, micro pelet i ziarna. 

Następnie przyszedł czas na relaks i oczekiwanie na pierwsze branie.

 

O godzinie 20 słychać długo oczekiwany dzwięk sygnalizatora,mam pierwsze branie w tym sezonie i pierwszą rybę na haczyku, niestety po minutowym holu ryba się spieła. Po 23 godzinach ciszy mam kolejny odjazd i po 10 minutowym holu, karp melduje się na macie.

Karp 10.100 kg.

Całą noc, następny dzień i ostatnią noc cisza. Nadszedł ostatni poranek zasiadki, godzina 6:30 budzi mnie syganał centralki, szybko wybiegam z namiotu i zaczynamy hol, po kilku minutach mam karpia w podbieraku. 

Karp 9.300 kg.

 

Podsumowując rozpoczęcie sezonu uważam za udane, mile spędzony czas nad wodą, piękna pogoda i dwa karpie.

 

Blogi tego użytkownika