Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2014-05-08
Autor
redaktor

STICKY BAITS - czy mniej znaczy lepiej?

Od jakiegoś czasu na naszym rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących pełną gamę karpiowych przynęt między innymi: kulki, pellety, dipy, miksy itd..., w których znajdziemy niezliczoną ilość smaków, kolorów czy też średnic....

Kto z Was odwiedził tegoroczne targi w Poznaniu czy też w Zabrzu, pewnie miał mały problem z wyborem swoich przynęt na ten sezon. Powiem szczerze, że ja również robiąc relację z tych dwóch imprez miałem "kolorowy zawrót głowy"... Do tego w ostatnim czasie pojawiło się na naszym rynku jeszcze więcej nowości, które dodatkowo utrudniają wybór naszego "killera".

Jak się w tym wszystkim odnaleźć trudno powiedzieć, ale każdy z Nas w jakimś stopniu podejmując decyzję o zakupie tego czy innego produktu, opiera się na opiniach innych karpiarzy, którzy już próbowali produktów danego producenta. 

Czy mając w ofercie danej firmy do dyspozycji np. dwa smaki czy też dziesięć smaków jest nam łatwiej coś wybrać? Chyba nie... Ile razy siedząc nad wodą i zaglądając do torby z przynętami zastanawialiście się co założyć na włos... 

Nie ma co ukrywać, że nie zawsze nasze wybory są tzw. "strzałem w dziesiątkę". Czasami dany produkt po prostu nie sprawdza się na danym zbiorniku - to oczywiście nie świadczy, że nie działa na innych łowiskach - wystarczy pooglądać zdjęcia z pięknymi okazami, które co jakiś czas zamieszczane są na wielu portalach.

Pewnie zastanawiacie się o co chodzi, szczególnie gdy tytuł tego felietonu "STICKY BAITS - czy mniej znaczy lepiej?" daje do myślenia...  Odpowiedź jest bardzo prosta - ta firma posiada w swojej ofercie, tylko pięć produktów, które są odpowiednio rozbudowane i właśnie na jej przykładzie chcę pokazać, że nie trzeba wiele aby móc konkurować z innymi produktami.

STICKY BAITS - to angielska marka mająca do zaoferowanie nie zbyt szeroką gamę produktów, ale za to są to przynęty doskonale wyselekcjonowane i wykonane z najlepszych składników. 

Prawie każda seria z pięciu produktów zawiera: kulki tonące, pop up, pellet, miks, liqiud, pastę, glug, dubmelsy czy też zbalansowane Wafters.

Bloodworm  - to sztandarowy produkt, który próbowało podrobić wielu innych producentów.

Wykonany na bazie mączki rybnej, rozpuszczalnych białek rybnych, wyciągu ze skorupiaków, osocza krwi i sprawdzonego Robin Reda oraz różnorodnych witamin i składników mineralnych. 

THE KRILL - łowca wielu okazów, klasyka doskonałej przynęty.

Wykonany z ponad dwudziestu pięciu składników z dodatkiem kamieni szlachetnych.....

Vor-Tex - seria wprowadzona na rynek w 2011 roku doskonale sprawdziła się na bardzo trudnych angielskich łowiskach.

Seria Fluoro - w której znajdziemy cztery smaki kulek pop up, liqiud oraz zbalansowane Wafters

Peach & Peper -  klasyczne połączenie smaku melby z brzoskwiniami i czystego olejku z czarnego pieprzu.

Pineapple & N'butyric - doskonałe połączenie ekstraktu z ananasa i kwasu masłowego. 

White Chocolate -  czekoladowy aromat z kremem, słodki smak i niewiarygodnie wizualny fluorescencyjny biały kolor.

Buchu-Berry - owocowy aromat posiadający odpowiednio dobrane olejki eteryczne. Stworzony przez łowcę wielu dużych karpi Leona Bartropp

Liquid Food  - płynne pokarmy, które doskonale dopalą nasze przynęty.

L-Zero 30 - gęsty, nie rozcieńczony płyn o rybnym aromacie, całkowicie przyjazny materiałom PVA 

Hydro Ink - zalewa/booster wykonany między innymi z atramentu kałamarnicy. Gęsty o czarnym kolorze i bardzo mocnym aromacie.

Cap Oil - oleista zalewa bazująca na oleju z wątroby dorsza z dodatkiem odżywczych składników. 

Hemp Oil - czysty olej z konopi o aromacie orzechowym z dodatkiem witamin i minerałów odpowiednio dopasowanych do potrzeb żywieniowych karpi.

Jak widać oferta firmy nie jest zbyt rozbudowana. Moim zdaniem jest to wielki plus - widać, że marka STICKY BAITS dąży do tworzenia perfekcyjnych i sprawdzonych przynęt.

Czyli wygląda na to, że jednak mniej znaczy lepiej.... 

Warto wspomnieć, że na naszym rynku produkty marki STICKY BAITS są dostępne dzięki firmie  BIG CARP ZONE EU  

BIG CARP ZONE EU

Opracowanie red. S.M. 

Blogi tego użytkownika