Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Blog

Ocena
Data dodania
2015-10-28
Autor
redaktor_m

„Zakończenie sezonu z Carpshop Lakes” 2015 i Eliminacje do PCM 2016

Na łowisku Carpshop Lakes w dniach 22-25 października 2015 odbyły się zawody organizowane przez Dawida Patlewicza, właściciela sklepu Carpshop.pl, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym PCM 2016.

W ciągu pierwszej doby zostały złowione 4 karpie. Na prowadzeniu jest ekipa ze stanowiska nr 17 Tomasz Kościołek i Mariusz Wójtowicz łowiąc dwa karpie o wadze 12,50 kg. Na drugim miejscu jest Poznańska Grupa Karpiowa w składzie Piotr Markowski, Jakub Markowski, Roman Łopuszyński z karpiem o wadze 6,40kg łowiąca na stanowisku nr 19. Na trzecim miejscu Paweł Adamowicz i Krzysztof Wieczorek z Teamu Junix z karpiem 6,07kg łowiący na stanowisku nr 1. Trzymajcie kciuki za powodzenie przyszłych uczestników Mistrzostw Polski.


Druga doba

Po drugiej dobie zawodów już pięć ekip może pochwalić się złowioną rybą. Przypomnijmy, że zawody na Carpshop Lakes są również eliminacjami do Polish Carp Masters 2016.

Dzisiejszego dnia karpie dołowili koledzy z Klubu Sazan Środa Wielkopolska, łowiący na stanowisku nr 2, czyli Daniel Deska i Łukasz Woźniak z wynikiem 6,94kg oraz Paweł Kiciński i Grzegorz Kowalski z wynikiem 7,94kg. Po dzisiejszym dniu na prowadzenie wysuwają się koledzy ze stanowiska nr 11, czyli Tomasz Machoński i Mariusz Marciniak z karpiem 12,55kg, który jednocześnie jest Big Fishem imprezy. Pogoda nam dopisuje. Zobaczymy, co przyniesie ostatnia doba zawodów.


Ostatnia doba i zakończenie

Ostatnia noc, jak i poranek tych zawodów będących jednocześnie eliminacji do Mistrzostw Polski Karpiarzy PCM 2016 były bardzo emocjonujące. Tak jak się można było spodziewać po słonecznym dniu, rybki w nocy nabrały ochoty do żerowania.

W ciągu kilkunastu ostatnich godzin prowadzenie w zawodach przechodziło kolejno trzy razy na inną ekipę. I tak drużyna ze stanowiska 11 nie na długo nacieszyła się prowadzeniem, bo Mariusz Wójtowicz ze stanowiska 17 dołowił karpia 6,12kg, tym samym wysuwając się na prowadzenie. Chwilę później stanowisko nr 3, czyli Paweł Kiciński i Grzegorz Kowalski łowią karpia o wadze 9,57kg, co dawało im II miejsce w imprezie. Radość tych drużyn trwała jednak tylko do wczesnych godzin rannych gdzie zawodnicy ze stanowiska nr 1, czyli Paweł Adamowicz i Krzysztof Wieczorek zgłaszają do ważenia 3 karpie! Kolejno 6,73kg, 6,75 i 7,37kg. W ten oto sposób zmienili całkowicie klasyfikację w imprezie, wygrywając całe zawody z wynikiem 26,92kg. Najlepsza drużyna w tych zawodach ma prawo bezpłatnego startu w Mistrzostwach Polski Karpiarzy PCM 2016.

Wyniki:

I miejsce - waga łączna 26,92kg (4 ryby) Krzysztof Wieczorek i Paweł Adamowicz z JUNIX TEAMII miejsce
- waga łączna 18,62kg (3 ryby) Tomasz Kościołek i Mariusz Wójtowicz z CARPSHOP TEAMIII miejsce - waga łączna 17,51kg (2 ryby) Paweł Kiciński i Grzegorz Kowalski z "SAZAN" ŚRODA WLKPIV miejsce - waga łączna 12,55kg( 1 ryba) Tomasz Machoński i Mariusz MarciniakV miejsce
- waga łączna 6,94kg (1 ryba) Daniel Deska i Łukasz Woźniak z "SAZAN" ŚRODA WLKPVI miejsce - waga łączna 6,40kg (1 ryba) Piotr Morkowski, Jakub Morkowski, Roman Łopuszyński POZNAŃSKA GRUPA KARPIOWA

BIG FISH - Tomasz Machoński

Łączna waga złowionych ryb 88,94kg. Ilość 12 ryb.

Pozdrawiam Dawid Patlewicz

Blogi tego użytkownika