Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Zawody

Ocena
Miejsce
Zbiornik Kozielno
Data
2019-05-29 - 2019-06-02
Opłaty
500 PLN

X Frankenstein Carp Meeting

Jubileuszowa X edycja Frankenstein Carp Meeting już za 2 tygodnie. Na łowisku Kozielno 70 uczestników przez 5 dni będą walczyć o zwycięstwo. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany udziałem w tej imprezie to zwolniły się dwa ostatnie miejsca.

To będzie już dziesiąta edycja karpiowania na granicy Dolnego Śląska i Opolszczyzny. W środę, 29 maja ruszy X Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy, w którym wystartuje trzydzieści teamów z całej Polski, a także z zagranicy. Uczestnicy przez pięć dni i cztery noce bez przerwy będą starali się złowić jak największe karpie i amury zamieszkujące zbiornik zaporowy na Nysie Kłodzkiej. Wszystkie ryby oczywiście wrócą do wody, gdyż całe zawody będą przebiegały pod hasłem „złów i wypuść”.
Frankenstein Carp Meeting to wydarzenie, które zapada w pamięć, a jej klimat tworzą niesamowici uczestnicy. To wielka rodzina, brać karpiowa, która pomimo rywalizacji świetnie się dogaduje i współpracuje. To również impreza, która promuje pogranicze Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz wędkarstwo karpiowe, które tak bardzo rozwinęło się w całej Polsce.
Zbiornik Kozielno jest wodą nieobliczalną. Nieregularne dno, zatopione drzewa i drogi sprawiają, że w wielu sytuacjach łowienie staje się ekstremalnie trudne. Są oczywiście miejsca bardziej dostępne, gdzie z powodzeniem można łowić bliżej brzegu, ale te tzw. „bankowe” często na samych zawodach okazują się mało łowne. Dlatego samo łowienie na zbiorniku Kozielno nie jest proste. Wymaga poznania ukształtowania dna, łowienia na odległościach nawet ponad 300 metrowych, walki z falami, prądami wody i wszędobylskimi leszczami, które do klasyfikacji nie są zaliczane. A jak historia zawodów pokazała, w łowiska zawodników najczęściej wchodzą leszcze sporych rozmiarów i jazie, które jeszcze bardziej utrudniają łowienie tych wymarzonych cyprinusów.
Frankenstein Carp Meeting to wyzwanie, z którym w roku 2019 zmierzy się około 70 uczestników. Komu uda się sprostać temu wyzwaniu, ten stanie na podium zawodów i uniesie puchar zwycięzcy do góry. Zakończenie zawodów w niedzielę, 2 czerwca 2019 r.
Patroni FCM 2019:
Posłanka na Sejm RP Monika Wielichowska, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Radny Sejmiku Dolnośląskiego Stanisław Jurcewicz, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, PZW Okręg Wałbrzych, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka, Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk, Burmistrz Barda Krzysztof Żegański, Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, Sklep Karpiowy.pl, Firma GenesisCarp.

Organizatorzy
Sponsorzy
Nagrody