Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

Akcesoria montażowe JRC Contact

Nowa linia akcesoriów montażowych JRC Contact zaprojektowana została z myślą o ekstremalnych obciążeniach jakie występują podczas silnych holi karpi. Często ostatni odcinek, czyli przypon może zadecydować, czy karp się zatnie, czy wypluje zestaw bez żadnego piknięcia. Wiele tu zależy również od umiejętności tworzenia zestawów karpiowych, ale to już inna historia.


Przyjrzyjmy się jednak akcesoriom jakie wypuściła firma JRC. Na szczególną uwagę zasługują mocne haki o najpopularniejszych obecnie kształtach. Wyjątkowo ostre haki wykonane są z płaskiego, kutego i wytrzymałego drutu z gładką powłoką teflonową. Teflon sprawia, że haki są podwójnie wytrzymałe, co przekłada się na ich wydajność.


Kolejnym bardzo istotnym elementem jest materiał przyponowy. JRC oferuje miękkie plecionki bez otuliny, plecionki w miękkiej otulinie i plecionki w półsztywnej otulinie. Powlekane materiały są niezwykle wytrzymałe dzięki zastosowaniu rdzenia z HMPE i Kevlaru. Dodatkowo w ofercie znajdziecie niewidoczny pod wodą fluorocarbon oraz Chod Hooklink do sztywnych przyponów. Materiały przyponowe występują w różnych wytrzymałościach, a jedno opakowanie mieści 22 m linki.


Do tworzenia przyponów niezbędne są krętliki i pierścienie, dlatego firma JRC zaproponowała zaprojektowane przez siebie akcesoria, które pokryte są specjalną matową powłoką. W ofercie znajdziecie, krętliki, krętliki z kółkiem, pierścienie, łączniki, krętliki szybkiej wymiany i jeszcze wiele innych w różnych rozmiarach. Zaznaczyć tu trzeba, że każde opakowanie zawiera 11 sztuk.


Dobrze nawiązane przypony wymagają użycia odpowiednich narzędzi. Dobry ściągacz do węzłów, narzędzie do ściągania otuliny, zestaw igieł i co najważniejsze ostre nożyczki to absolutna podstawa każdego zestawu. JRC posiada również w ofercie bardzo wygodne igły, które mają antypoślizgowe gumowane uchwyty.
Akcesoria montażowe zostały zaprojektowane i opracowane przez jednych z najlepszych wędkarzy karpiowych w Europie i choć to nowość z zeszłego sezonu to już wielu karpiarzy może potwierdzić wysoką jakość tych produktów.
 

Tu możesz zakupić akcesoria montażowe JRC Contact >>>>>> https://moonfin.pl/27_jrc