Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

Firma Delphin, zdobywająca na naszym rynku coraz większą popularność, przygotowała na sezon 2016 kilka nowych produktów

Pierwszy z nich to system elektronicznych sygnalizatorów brań OPTIMO. W jego projektowaniu i konstrukcji, firma wykorzystała wcześniejsze doświadczenia zdobyte przy produkcji zestawów z serii ROLER, ale dodatkowo wzbogaciła o nowe rozwiązania i materiały, podnosząc ich jakość i funkcjonalność. Zestaw składa się z odbiornika – centralki, do której można podpiąć maksymalnie cztery sygnalizatory. Zarówno centralka jak i sygnalizatory, wykonane zostały z mocnego i trwałego tworzywa i są wodoodporne. Sygnalizatory oferują sygnalizację świetlną za pomocą jaskrawej diody LED oraz sygnalizację dźwiękową o czystej barwie.

Zaopatrzone są w możliwość regulacji zarówno natężenia dźwięku, jak i jego tonacji, którą można dodatkowo zsynchronizować z dźwiękiem centralki. Dodatkowo posiadają 6 stopniową regulację czułości przesuwu żyłki oraz bardzo przydatną funkcję MUTE, czyli możliwość wyciszenia sygnalizatora tak, aby można było dokonywać zmian ustawień w ciszy. Po 20 sekundach sygnalizator automatycznie powraca do stanu czuwania. Zostały ponadto wyposażone w manualnie uruchamiany tryb nocny, standardowe gniazdo do podłączenia podświetlanego swingera lub hangera, a także w przykręcane snag geary specjalnie zaprojektowane do tego modelu. W centralce mamy możliwość regulacji głośności i tonów a do świetlnego i dźwiękowego sygnalizowania brań dodano jeszcze opcję wibracji. Sygnalizatory zasilane są pojemną baterią 9V, natomiast centralka trzema bateriami 1,5V AAA. Dodatkowo firma Delphin dołożyła gratis do zestawów wspomniane już wcześniej snag geary oraz niezawodne hangery CSW II, dobrane pod kolor diod LED. Zestawy sprzedawane są w podstawowych wersjach 2+1 i 3+1, do których w razie potrzeby można dokupić osobno sygnalizatory. Producent udziela na wszystkie produkty z serii OPTIMO 36 miesięcy gwarancji.

Kolejnym produktem przygotowanym przez Delphin na ten sezon jest swinger SKIPER cechujący się dużą dbałością wykonania, oryginalnym designem. To unowocześniona i znacznie poprawiona wersja modelu I-KSW+, który cieszył się sporą popularnością wśród karpiarzy. SKIPER to swinger z podświetlaną głowicą, wyposażony w standardową wtyczkę minijack, która współpracuje z sygnalizatorami innych firm. Głowica została wykonana z trwałego, transparentnego tworzywa, które daję bardzo wyraźną i jasną barwę podczas sygnalizowania. Prostota wpinania i wypinania wszystkich średnic żyłek. Płynna praca swingera, pozwala, dzięki odpowiednim ustawieniom na efektywne łowienie na krótkich i długich dystansach. Firma zadbała o dodatkowy uchwyt mocowania, na długie lata działania, by swingery pokazywały, mamy nadzieję częste brania..

 

 

CARPMIX.PL

Galeria