Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

Spicy Instinct – Nowość 2018

Innowacyjne, unikatowe kompozycje oparte na mieszankach ziół w kulkach i miksów z dodatkiem mączek i ekstraktów. Na tle konkurencji wyróżnia je podstawowa zasada - celem przy projektowaniu smaków była rezygnacja z użycia wszelkich poprawiaczy i ulepszaczy chemicznych i postawienie na naturalność składników, co przekłada się na rozwój i zdrowy wzrost ryb. To temat, który od lat często pojawiał się w rozmowach z ichtiologami. Seria to pięć kompozycji smakowych o nazwach: Grass Spirit, Utopia, Libido, Amigo i Cobra. Co się kryje za tymi nazwami?

COBRA - Thyme & Squid & Garlic - Tymianek/Kałamarnica/Czosnek
Kompozycja ta to unikatowa mieszanka składników na najbardziej wybredne karpie. Nuta czosnkowa przełamana squidem z dodatkiem tymianku stworzyła innowacyjny smak i zapach. Kulka ta sprawdzi się bardzo dobrze szczególnie wiosną, kiedy to czosnkowa naturalna woń jest pożądana. Kulka równie skuteczna jest na jesienną, chłodniejszą wodę.

UTOPIA - Kumin & Crab & Scopex - Kminek/Karb/Scopex
Mocne uderzenie smaków i zapachów. Kulka ta to typowy "łamaniec", znajdzie zastosowanie w sytuacji, gdy chcemy odróżnić się od konkurencji np. na zawodach. Intensywny aromat Kraba Japońskiego przełamany Scopexem w kulce na bazie miksu z dodatkiem naturalnego zioła, czyli Kminku, który ma pożądane działanie w układzie trawienia, to unikatowe połączenie, które z pewnością okaże się bardzo skuteczne.

GRASS SPIRIT - Melilot & Hemp & Bread - Chleb/Konopia/Nostrzyk
Bardzo naturalny, aromatyczny i przyjemny zapach tej kulki zainteresuje te najbardziej płochliwe karpie. Unikatowe połączenie aromatu chleba z dodatkiem naturalnego nostrzyka, którego nie brakuje w tej kulce i konopi, na bazie miksu z mączkami roślinnymi, stworzyło innowacyjną przynętę, jakiej nie znajdziecie na rynku. Kulka ta jest przynętą całoroczną, ale szczególnie skuteczna może okazać się latem, kiedy w wodzie występuje duża konkurencja pokarmowa, wówczas zadziała jej wyjątkowy aromat - świeżo wypiekanego chleba!

AMIGO - Fenugreek & Mandarin - Kozieradka/Mandarynka
Smak i zapach tej przynęty to zupełna nowość. Kompozycja aromatu mandarynki z dodatkiem zioła, jakim jest kozieradka, stworzyła unikatową, naturalną kulkę opartą na słodkim miksie na bazie mączek roślinnych, skuteczną szczególnie na wodach, gdzie trzeba odróżnić się od zapachu dna. Intensywny, słodko - ziołowy aromat a także silne zdrowotne właściwości kozieradki, wpływające na trawienie, nadają niezwykłą skuteczność a zarazem uniwersalność tej przynęcie. Kulka może być użyta o każdej porze roku.

LIBIDO - Coriander & Crayfish - Kolendra/Rak
Naturalna kulka o delikatnej nucie mączek rybnych i mączki z mielonych raków, przełamana dodatkiem naturalnych ziół, w tym przypadku kolendry, która ma silne właściwości poprawiające trawienie. Kulka polecana na ostrożne karpie. Bardzo dobrze się sprawdzi w sytuacji długotrwałego nęcenia, jak i na szybkiej zasiadce. To innowacyjna kulka dla najbardziej wybrednego karpiarza, doceniającego naturalne składniki w przynęcie, jakie użyje do połowu karpi.

 

http://www.profess-fishing.pl/

Galeria