Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

Sygnalizatory Starbaits D-TEC E SR-2

Jakości produktów francuskiej firmy Starbaits nie trzeba nikomu przedstawiać, już nie od dziś wiadomo, że inwestycja w sprzęt tej marki należy do bardzo trafnych.

Przyzwyczailiśmy się już do coraz nowszych technologii, które towarzyszą nam podczas zasiadek karpiowych. Firma Starbaits na początku roku wprowadziła do sprzedaży nowe – niezniszczalne – sygnalizatory D-TEC E SR-2, które zostały stworzone do pracy w ciężkich warunkach. Czym one się wyróżniają? Zobaczcie.

Oprócz tego, że wizualnie wyglądają wyśmienicie, są również bardzo funkcjonalne i zarazem odporne na „złe traktowanie” czy jak ktoś woli, ekstremalne warunki pogodowe i transportowe. Tylna ścianka sygnalizatora, jako baza została stworzona z jednego kawałka metalu, dzięki czemu gwint mocujący do podpórki tworzy z nią jedną całość. Zastosowanie najnowocześniejszej elektroniki cyfrowej pozwala na kontakt z centralką D-TEC, nawet jeśli po drodze sygnał napotka bardzo gęstą roślinność, przeszkody oraz w tzw. martwych punktach. Za ustawienie czułości odpowiada trójstopniowy przełącznik, a za ustawienie tonów i głośności dwa pokrętła.

Rolka z diodami LED, podczas brania powiadamia nas jasnym światłem — nawet w pełnym słońcu. Gumowane i wysokie boki gniazda wędziska, sprawiają, że zbędne jest używanie dodatkowych zabezpieczeń podczas silnego wiatru lub bocznych brań, takich jak Snag Ears. Z przodu znajdziemy również ciekawe rozwiązanie, mianowicie pod elegancką zaślepką znajduje się gwint do zamocowania swingera lub hangera, oczywiście to też zostało zespolone z metalową bazą. Ochronny, gumowy futerał został tak zmodyfikowany, że w przypadku gdy zapomnimy wyłączyć sygnalizator, on zrobi to za nas.

Dane techniczne:
- 0-10 regulowane tony i głośność,
- trójstopniowy przełącznik ON/OFF/czułość (2 magnesy, 4 magnesy w rolce),
- gniazdo zasilania swingera lub hangera,
- oświetlenie LED rolki prowadzącej,
- wbudowany moduł do współpracy radiowej z centralką D-TEC,
- różnokolorowe rolki prowadzące,
- długa żywotność baterii,
- 5 mm gwint do swingerów i hangerów np. z oferty Starbaits D-Tec,
- ceramiczne głośniki dla wyższej głośności,
- gumowane, antypoślizgowe uchwyty wędki,
- wnętrze szczelnie zabezpieczone przed wilgocią,
- miękka w dotyku obudowa,
- futerały z systemem wyłączania sygnalizatora,

 

Galeria