Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

Tica - Scepter GTX, Scepter GTB oraz Cybernetic Abyss

Marka Tica to ponad dwadzieścia lat doświadczenia w konstruowaniu i produkcji najwyższej, jakości kołowrotków, które zdobyły uznanie i zaufanie karpiarzy na wszystkich kontynentach.

Podstawowymi założeniami przyświecającymi konstruktorom firmy TICA są:

jak największa funkcjonalność i nowoczesny design kołowrotków, wykorzystanie najnowszych technologii, zarówno na etapie projektowania jak i przy produkcji sprzętu oraz stała kontrola, jakości oraz kosztów, aby uzyskać idealny balans pomiędzy ceną kołowrotka a jego niezawodnością i precyzją działania.
 
Od samego początku inżynierowie z firmy Tica stawiają na innowacyjność, dzięki czemu udało im się opracować i opatentować szereg nowoczesnych rozwiązań stosowanych w produktach firmy, takich jak chociażby Cybernetic Frame pozwalający na wykonanie lekkiego a przy tym wytrzymałego korpusu kołowrotka,
Inteligent Osciliating System - ergonomiczny system nawoju żyłki czy Worm Shaft System, który dzięki opatentowanej przekładni ślimakowej pozwala na równe i szybkie nawijanie żyłki na szpulę.
 
Choć wydawać by się mogło, iż znakomitych kołowrotków Tica nie trzeba już udoskonalać, to jednak w 2013 roku do sprzedaży trafiły najnowsze odsłony popularnego modelu Scepter oznaczone symbolami GTX i GTB. Do ich budowy użyto jeszcze lepszych i wytrzymalszych materiałów, wzmocniono łożyska, powiększono rolkę prowadzącą żyłkę, zastosowano nowy kabłąk oraz dzięki konsultacjom z użytkownikami zmieniono uchwyt korbki. Dodatkowo w tych modelach zastosowano nową paletę kolorystyczną.
 
Modele Scepter GTX, Scepter GTB oraz Cybernetic Abyss dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, jakości użytych materiałów oraz dbałości wykonania, adresowane są do najbardziej wymagających karpiarzy.
 

Dystrybutor:
 
www.carpmix.eu

Galeria