Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Sprzęt

Ocena

Żyłka do dalekich rzutów MAD Trinity

W czasach gdy na wodami widzimy coraz więcej wędkarzy, wykorzystujących łódki zdalnie sterowane do wywożenia zestawów i nęcenia, coraz mniejszą uwagę przywiązujemy do wyboru odpowiedniej żyłki.

Żyłka przy wywózce pontonem, czy też łódką RC nie ma aż takiego znaczenia co przy rzutach. Karpiarze, którzy preferują ten drugi sposób łowienia zapewne nie raz – lub co roku – stoją przed wyborem odpowiedniej linki głównej. Musi być mocna, a zarazem miękka – taka, która umożliwi nam oddawanie bardzo dalekich rzutów.

Znana wszystkim firma D.A.M. wprowadziła w tym roku do swojego programu karpiowego MAD, nową żyłkę „Trinity". Jest to żyłka stworzona przede wszystkim do wędkarstwa rzutowego, jest mocna, w maskującym ciemnozielonym kolorze, posiada niewielką pamięć własną i co ważne – nie jest podatna na skręcanie.
MAD Trinity, jest żyłką o bardzo niskiej rozciągliwości i niezwykle wysokiej odporności na przetarcie. Nasze redakcyjne próby wykazały, że żyłka (0,30 mm – 7,7 kg) przeciera się dopiero po dwunastokrotnym przeciągnięciu przez ostrze ostrego noża.

Żyłka dostępna jest w średnicach od 0,30 mm – 0,45 mm. Żyłka występuje w różnych długościach, ale szpulka najpopularniejszej 0,35 mm, mieści 880 metrów. Cena to tylko 67 zł!

www.madcarp.com

Galeria