Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Eko Farma Żelachów

Ocena

Bardzo ciężka żwirownia, kształtu podłużnego, co sprawia, że karpie migrują w poszukiwaniu pożywienia. Woda została podzielona na cyple, co bardzo trafnie ujmuje nowy wygląd łowiska. W roku 2012 właściciel dokonał poważnej i ryzykownej zmiany stanowisk.

Wcześniej były tu dzikie, zarośnięte miejscówki, do których dostęp był utrudniony, ale można było się fajnie schować przed resztą świata i łowić w spokoju. W dniu dzisiejszym wygląda to zupełnie inaczej, zostały potworzone wielkie cyple, które mieszczą kilka namiotów i sporo wędek. Oczywiście wszędzie jest piach, a brzegi zostały wzmocnione kostkami z betonu, które zapobiegają osuwaniu się ziemi. Wybierając odpowiednie miejscówki możemy stosować różne sposoby łowienia. Woda jest podłużna, na zwężeniach przyjdzie nam łowić pod drugim brzegiem, a niekiedy na otwartym zbiorniku. Dlatego łowienie bez środka pływającego mija się z celem, nie chodzi o same miejscówki, bo każdy kto umiejętnie rzuca będzie w stanie ich sięgnąć.

W niektórych miejscach możemy spokojnie holować rybę do brzegu, jednak w większości przypadków polecam hol z pontonu. Taką konieczność wymuszają na nas racicznice, które są podwodną plagą na tym akwenie. Karpie są wszędzie, więc nie ma lepszych bądź gorszych stanowisk, zaś kluczem do sukcesu jest zatrzymanie ich w łowisku.

Tak więc przyjeżdżając do „Żelechowa” trzeba pamiętać o zabraniu sporej dawki karpiowego żarcia, w miejscówkę potrafią wpłynąć dorodne i bardzo trudne do przechytrzenia amury.

Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

503 106 211 /503 106 353

Województwo

lubuskie

Polska

Typ wody

Wyrobiska

Opłaty

http://www.lowisko.pl/src/cennik_lowisko.pdf

Regulamin Łowiska