Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Jezioro Wandzińskie

Ocena

Łowisko jest położone na Pojezierzu Krajeńskim niedaleko Borów Tucholskich. Możemy tam dojechać z 4 różnych kierunków od strony m. Człuchów - 10 km, od m. Chojnice - 21 km, od m. Przechlewo - 15 km, od m. Rzeczenica - 21 km. Jezioro od dawna było użytkowane przez gospodarstwo rybackie, wtedy już było zarybiane karpiem, od 3 lat w wyniku porozumienia z gospodarstwem jest pod opieką Człuchowskiego Klubu Karpiowego.

Charakterystyka zbiornika: Jezioro jest malowniczo położone w leśnej scenerii z dala od zabudowań i ulicznego ruchu. Idealne miejsce na relaks i wypoczynek obcując z niczym nie skażoną przyrodą, wśród śpiewu ptaków i ryku jeleni. Zlewnię jeziora stanowią lasy mieszane. Wyjątkowy urok dodają łowisku również powalone przez bobry okazałe drzewa z zatopionymi w wodzie koronami. Ukształtowanie dna zbiornika jest łagodne i raczej równomierne z bardziej stromym zejściem od wschodniego brzegu. Dno jest pozbawione zaczepów, w większości muliste z dużą populacją ochotki, pijawek i innych stożeń żyjących w strefie bentosu. Występuje również rak błotny i szczeżuja. W okresie letnim ponad powierzchnię wody wyrastają kępy grzybieni białych, które najbardziej skoncentrowane są na południowej zatoce zbiornika. Zatoka ta jest wyłączona z wędkowania i stanowi tarlisko i ostoję dla ryb. Występuje również grążel żółty oraz rdest, który miejscami tworzy ze swoich liści gęste kożuchy stanowiące idealne schronienie dla ryb. Linia brzegowa praktycznie w całości jest porośnięta trzciną. Do wszystkich stanowisk w usytuowanych po 2 stronach zbiornika jest możliwy dojazd samochodem. Wszystkie stanowiska są usytuowane na brzegu, są przygotowane aby pomieścić minimum 2 osoby oraz swobodnie rozstawić 2 namioty karpiowe. Do stałej dyspozycji jest udostępniona łódka, która jest zacumowana w pobliżu stanowiska nr 11. Można również stosować własne środki pływające oraz łódki zdalnie sterowane.

Rybostan: Podstawowym gatunkiem ryb występujących w jeziorze są karpie. Jezioro jest co roku zarybiane osobnikami o wadze średnio 7-10kg ich populacja jest szacowana na około 600 szt. Pływa tam kilkadziesiąt sztuk karpi w przedziale 10-15kg, występują również osobniki w granicach 20kg. Poza karpiami występuje również amur, jesiotr, szczupak, lin, płoć, okoń oraz okazałe karasie ważące często ponad 2kg.

Łowisko jest udostępnione do wędkowania od marca do końca listopada. Całkowita powierzchnia zbiornika: 12ha

Głębokość zbiornika: średnia głębokość 1,5m, najgłębsze miejsce ponad 3m

Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

maciejwdowczyk@o2.pl
Maciej Wdowczyk 883 320 979
Winicjusz Białek 504 211 963
Tomasz Kowcun 530 992 614

Województwo

pomorskie

Polska

Typ wody

Jeziora

Opłaty

Doba: 30zł/osoba/ 2 wędki

Regulamin Łowiska