Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Łowisko Bączek

Ocena

Łowisko Bączek jest starym zbiornikiem pożwirowym, który w upływie kilku lat bardzo się zmienił. Powierzchnia lustra wody wynosi ok 1,7 ha a głębokość waha się od licznych płycizn 0,5 do 1 m głębokości, po dołki sięgające 4 metrów. Kształt bardzo nie regularny, brzegi na większości zbiornika porasta trzcina i tatarak oraz drzewa i krzewy.

Na obecną chwilę wyznaczonych i udostępnionych do wędkowania jest 10 stanowisk, które pozwalają w komfortowych warunkach korzystać z uroków łowiska. Przed przyjazdem na łowisko należy się zapoznać z informacjami na jego temat a także regulaminem.

Rybostan: łowisko obfituje w wiele gatunków ryb, choć najbardziej rozpowszechnione są okazałe karpie i amury z których duża część przekracza 10 kg. Spotkać tu można również karasie złociste i srebrzyste, liny, płocie, wzdręgi, szczupaki, okonie, sandacze, węgorze oraz jesiotry.

Położenie i dojazd:

Łowisko leży na pograniczu 3 miejscowości: Nekli, Kokoszek i Stroszek. Aby trafić w to urokliwe miejsce, wystarczy zjechać z drogi k92 do Nekli, dalej kierować się ulicą Dworcową do ronda, na którym kierujemy się na miejscowość Kokoszki. Dojeżdżamy do wiaduktu kolejowego, za którym skręcamy w Aleję Czereśniową.

Jedziemy ok 500 m i skręcamy w polną drogę. Po przejechaniu ok 300 m trafiamy nad samo łowisko, które oznaczone jest dużymi z daleka widocznymi tablicami. Możliwości wędkowania:

Wędkowanie na łowisku możliwe jest po wcześniejszym kontakcie z osobą upoważnioną do wystawienia rezerwacji. Nie ma możliwości wjazdu na łowisko bez zgody właściciela, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

 

Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

888 372 711 Hubert i 696 945 245 Jacek

Województwo

wielkopolskie

Polska

Typ wody

Wyrobiska

Opłaty

30 zl

Regulamin Łowiska