Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Łowisko CarpShop Lakes

Ocena
Autor
redakcja

Łowisko CarpShop Lakes znajduje się we wsi Żukowo w bezpośrednim sąsiedztwie Chrustowa, do którego dojedziemy kierując się z drogi krajowej nr 11 w Obornikach Wlkp. na trasę nr 187 na Szamotuły.

To piękne łowisko, położone jest w dolinie rzeki Samicy, wypływającej z jeziora Kierskiego i wpływającej do rzeki Warty. Otaczają je pola uprawne, obsiewane w sporej części rzepakiem, co w okresie kwitnienia daje niesamowite doznania dla oczu i wyobraźni człowieka.
Swój niepowtarzalny urok ma w szczególności akwen największy przypominający francuskie jezioro tęczowe ( Rainbow Lake ). W okresie mokry może tutaj wystąpić utrudniony dojazd do niektórych stanowisk samochodem.

Akwen drugi a zarazem najstarszy porośnięty jest wokół wąskim pasem trzciny z dostępem bezpośrednim do wody w miejscach stanowisk dla wędkarzy. Woda w tym zbiorniku jest bardzo czysta, zasadowa co widać po pięknie ubarwionych rybach!  Woda ta jest wyzwaniem dla karpiarzy! Na prawie każde stanowisko jest dojazd samochodem i możliwość rozbicia namiotu!

Łowisko czynne jest od początku marca do końca listopada.

Charakterystyka zbiornika:
Największy akwen charakteryzuje się dużą liczbą zaczepów, co tworzy go niepowtarzalnym, kryjącym w sobie piękne okazy karpi, które nie sposób wyciągnąć bez odpowiedniego sprzętu.
Porośnięte jest w dużej części uschniętą wikliną i ma bardzo urozmaiconą linię brzegową z małą ilością trzciny. Wiklina na łowisku tworzy idealne schronienie dla ryb, a szuwary swoją niedostępnością spędzają sen z powiek nie jednemu wędkarzowi! W okresie wiosennym występuje na tym akwenie bardzo duża populacja ptactwa wodnego ze względu na doskonałe warunki lęgowe. Dzięki temu woda jest w naturalny sposób użyźniana! Co za tym idzie bogata w pokarm naturalny dla ryb co daje im doskonałe przyrosty!
Akwen drugi, charakteryzuje sie zaś nierównym ukształtowaniem dna, za to jest twarde lub z niewielką ilością zalegającego mułu.

Całkowita powierzchnia zbiornika:
Zbiornik mały - 8ha
Zbiornik duży - około 23ha w zależności od pory deszczowej

Głębokość zbiorników:

Od 1,5m do 4,5m

Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

Dawid Patlewicz 504-742-339

Województwo

wielkopolskie

Polska

Typ wody

Wyrobiska

Opłaty

30 zł /doba/2 wędki z brzegu
40zł /doba/3 wędki z brzegu

Regulamin Łowiska