Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Łowisko Kormoran

Ocena
Łowisko karpiowe Kormoran znajduje się w Sulęcinie, w województwie lubuskim, 30 km na zachód od Międzyrzecza.
 
Łowisko położone jest wśród lasów otaczających Sulęcin. Do wędkowania udostępnione są dwa przeciwległe brzegi, na których znajdziemy wygodne kładki do postawienia stojaka z wędkami lub do podbierania karpi. Wokół brzegów znajdziemy także pojemniki na śmieci oraz miejsce, do którego doprowadzony jest prąd, można z niego korzystać np. jeśli chcemy naładować telefon. Na brzegu zachodnim znajduje się 6 stanowisk, do których dojechać możemy samochodem.
 
Ostatnie stanowisko na tym brzegu jest bardzo urozmaicone, ponieważ w wodzie znajdują się liczne zaczepy w postaci ściętych pniaków. Na wschodnim brzegu, czyli tym od strony ośrodka Kormoran, znajduje się również 6 stanowisk w postaci usypanych wałów wchodzących na kilka metrów wgłąb zbiornika. Ostatnie stanowisko to usypana wyspa, na której mamy dość szerokie pole manewru w wykorzystaniu zestawów, gdyż możemy łowić na wprost wody lub wywozić zestawy pod szeroki pas trzcin, gdzie także znajdziemy twarde zaczepy. Na wszystkich dostępnych stanowiskach możemy rozbijać namioty.
 
Charakterystyka zbiornika:
W zbiorniku aktualnie pływa 120 karpi w przedziale od 7 do 22 kg. Amurów jest mniej, bo ponad 20 sztuk o masie większej niż 10 kg. Większość karpi to lustrzenie, tylko kilka sztuk jest pełnołuskich. W 2007 roku złowiono karpie o gramaturze ponad 18 kg, największe z nich ważyły ok. 20 kg. Karpi powyżej 15 kg jest kilkadziesiąt i ciągle rosną.
 
Całkowita powierzchnia zbiornika:
6 ha
 
Głębokość zbiornika:
Średnia 1,6m.
Głębokość łowiska na brzegu zachodnim wynosi ponad 2 m od mnicha, a dalsze stanowiska, w stronę trzcinowisk, powoli się wypłycają, aż do głębokości ok. 0,5 m przy samych trzcinach.
Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

Paweł Szewc
tel. +48 693-783-603 
list@carpplanet.eu
dpk4@tlen.pl

Województwo

lubuskie

Polska

Typ wody

Jeziora

Opłaty

Opłata od osoby wędkującej wynosi 80 zł a od osoby towarzyszącej 10 zł.

Regulamin Łowiska