Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Łowisko Okoń

Ocena

Piękna żwirowa woda w niedalekiej odległości od Warszawy, nazywana „Okoniem”, szybko zdobyła popularność i uznanie wśród karpiarzy.

Choć nazwa wskazuje na zdecydowaną przewagę pasiastego drapieżnika, to jest to przede wszystkim woda karpiowa. Właściciele co roku zarybiają wodę sporą ilością karpia i są raczej nastawieni na większą ilość ludzi łowiących rekreacyjnie, co nie przeszkadza w złowieniu rekordowego karpia.

Na dzień dzisiejszy trafiają się ryby sięgające 17-18 kg. Fakt, że wielu łowiących na tej wodzie poluje właśnie na karpie nie ułatwia sprawy. Wręcz przeciwnie, trzeba obrać odpowiednią taktykę, aby dobrać się do większych osobników.

Małe karpie bywają w każdej części zbiornika, jednak większe odwiedzają swoje stałe stołówki, które po dłuższym sondowaniu można namierzyć.

Wiosna to czas płytkiej zatoki. Na „Okoniu” jest takowa, wystarczy udać się na stanowiska od 37 do 40. Okolice trzcin są bardzo atrakcyjne dla wczesnowiosennych karpi.

Nęcąc niewiele, a treściwie, odnotujemy bardzo częste brania. Zatoka potrafi zaskoczyć dużym karpiem, częste przerzucanie zestawu może być strzałem w dziesiątkę. W ciepłe letnie dni zdecydowanie warto jest wybrać środek wody. Łowisko sięga głębokości nawet 15 metrów. Jednak jest to żwirownia i na środku można znaleźć bardzo atrakcyjne miejsca na stanowiskach od 22 do 27.

Znajdziemy tam bardzo fajną górkę, która w okresie letnim jest dość mocno oblegana, dlatego polecam wcześniejsze rezerwacje. Górka górce nie jest równa, dlatego warto poszukać mocno wyróżniającego się dna przy spadkach. Dzięki odpowiedniemu nęceniu zostaniemy wynagrodzeni walecznym karpiem.

Kierując się w stronę rybaczówki, w okresie jesiennym, warto wybrać stanowiska z większą głębokością, nr 8 bądź 9, ewentualnie 53. O tej porze roku zamiast karpia częściej możemy złowić dużego jesiotra, których na łowisku nie brakuje, jednak kiedy w żer wejdą karpie, możemy być pewni ostrej walki.

Po drodze mogą czekać na nas niespodzianki w postaci bojek, warto dokręcić hamulec i liczyć na odbicie karpia w bok.

Na łowisku jest całkowity zakaz używania środków pływających, dozwolone są jedynie łódki zdalnie sterowane. Właściciele dbają o łowisko, więc panuje tam porządek i przyjazna atmosfera.

Obiekt jest całodobowo monitorowany, więc możemy być pewni, że nic z naszego stanowiska nam nie zginie. Każdy kto zapomni, bądź nie posiada jeszcze maty karpiowej i podbieraka może wypożyczyć je w rybaczówce.

Oczywiście na łowisku obowiązuje zakaz zabierania karpi.

Właściciel

Łowiska specjalne

Kontakt

Łowisko Specjalne "Okoń" s.c.

tel. kom. 606 686 682

Województwo

mazowieckie

Polska

Typ wody

Wyrobiska

Opłaty

Osoba wędkująca 15 zł. za wejście jednorazowe (max. 2 wędki) od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 6.00 - 20.00, w okresie zimowym od wschodu do zachodu słońca.
Osoba wędkująca 18 zł. za wejście jednorazowe (max. 2 wędki) sob

Regulamin Łowiska