Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Łowisko

Starorzeka

Ocena

Dla karpiarza znaleźć się nad wodą, gdzie przez ostatnie kilka miesięcy nikt nie łowił, gdzie wszystkie miejsca są dla niego dostępne, to marzenie, które rzadko się spełnia.
Łowiska "Starorzeka" położone w miejscowości Olza w województwie śląskim jest właśnie takim miejscem. Malownicze położenie tego miejsca sprawia, że czujesz się w dziczy . . .

Łowisko ciągle jest zarybiane karpiem. Starorzeka to karpiowe łowisko specjalne, o powierzchni 11h,. Przepiękne stare dorzecze rzeki Olzy i Odry, otoczone dookoła starym drzewostanem (potężne topole, klony) tworzy niepowtarzalny urok tego miejsca.
Karpiarze, którzy lubią zachwycać się otaczającą przyrodą będą mieli nie lada gratkę, ponieważ ilość występującego tu ptactwa jest niespotykanie duża.

Zbiornik ma bardzo urozmaiconą strefę denną. Średnia głębokość waha się od 1,5 do 2,5/3m. Stare koryto rzeki utworzyło na dnie liczne górki, jak i zagłębienia, stwarzając dogodne warunki żerowania ryb. Około 30% zbiornika to wyspy i wysepki tworzące liczne zatoki, zaś powalone drzewa, zwisające nad wodę gałęzie oraz krzaki, tworzą wręcz idealną wodę karpiową?

Właściciel

Łowiska PZW

Kontakt

Bartosz Celny
509 970 011

Województwo

śląskie

Polska

Typ wody

Jeziora

Opłaty

doba 50 , tydzień 300

Regulamin Łowiska