Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Czym ogrzewać namiot w okresie późno jesiennym?
Odpowiedź dodano 2015-10-13 21:19:44

 Hej kolego piecyki z firmy zibro (koszt zakupy relatywnie wysoki przy piecykach gazowych), zalecam piecyk z podwójną komorą spalania (nie śmierdzi wcale) z czujnikiem przechyłu oraz z czujnikiem czadu (większość z nich to ma trzeba tylko włożyć baterie), spalanie ? Koszt no nie ma łatwo, należy używać oryginalnej nafty wysokooczyszczonej firmy zibro (zakupujemy w marketach budowlanych itd) koszt za 20l około 130 pln zbiorniki standardowo mają około 4l mój spala zbiornik na ~12 godzin (da się żyć). Zalety : podobno bezpieczne, wywrócisz wyłączy się, nie dopuści do zaczadzenia, nie śmierdzi (odpalam i gaszę na zewnątrz dla pewności), z paliwem da się żyć, minusy: dość drogi zakup (ale podobno dobra rzecz musi kosztować), paliwo drogie i nie drogie..., (mniej textu trzeba było dopuścić)

Odpowiedź dodano 2015-10-13 21:24:57

 W trakcie użytkowania należy brać pod uwagę koszt knota, zużywa się w trakcie grzania (koszt około 100 zł), fajne jest też to że masz baterie to odpalasz go przyciskiem. Wszystko zależy kto czego od życia wymaga, dla mnie bomba. Nie raz słyszałem jak gazowe się zapalają, że ludzie się podtruwają itd... może ktoś zauważył inne wady, moje zdanie jest takie. Najważniejsze żeby miał podwójną komorę spalania jeśli nafta i żeby nafta dobrej jakości (w miarę możliwości oryginalna) ;) mam nadzieję, że pomogłem.

 

Odpowiedź dodano 2015-11-19 12:56:05

Najmniejszy piecyk naftowy Zibro, czy podobne innych firm mają ten problem, że ich moc jest za duża jak na namiot karpiowy. Ale jeśli mowa o bezpieczeństwie to ta kształtuje się na najwyższym poziomie. Wyższym niż piecyki gazowe.

Odpowiedź dodano 2019-03-17 14:31:17

 Oprócz nafty można używać jeszcze piecyków na drewno, opał praktycznie dostępny na każdym łowisku. Przy odpowiednio przystosowanym namiocie, efekty są bardzo dobre. Na rynku są piecyki namiotowe Gstove lub inne.