Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

1 2
Opinie po przeczytaniu 1 nr miesięcznika ŚWIAT KARPIA
Temat dodano 2014-01-09 22:50:00

WITAM :-) Wiem, że nie wszyscy jeszcze mają taką możliwość, ale chciałbym podzielić się z Wami opinią po przeczytaniu pierwszego nr. Faktycznie jest tak jak napisał redaktor naczelny, że są w niej artykuły dla tych co zaczynają lub zaczęli przygodę z karpiowaniem jak i dla doświadczonych mistrzów karpiarstwa. Gazetę czyta się fajnie, miło i przyjemnie mam wrażenie jakbym był nad wodą i spotkał karpiarza, który chce się ze mną podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym przez wiele lat. Gazeta nie ma wielu reklam więc będziecie mieli pewność,  że czytacie artykuły a nie katalog firmowy. Dla tych co się jeszcze nie zdecydowali zdecydowanie polecam bo warto. A dla tych co już mają w portfelu przygotowane na jutro 22zl. Mam nadzieję, że co najmniej będą tak usatysfakcjonowani tak jak ja czego Wam z całego serca życzę . PS. jest też minus a mianowicie taki, że będę musiał czekać teraz na kolejny numer aż 3 miesiące, a chciałbym tylko miesiąc więc mam nadzieję Panie redaktorze, że się to szybko zmieni:) Kończę i jutro zabieram się za oglądanie filmu Pozdrawiam Aleksander Piskorz SAG team Kraków

(ostatnio edytowane przez redaktor 2014-01-10 09:28:23)

Odpowiedź dodano 2014-01-11 21:37:18

 No mimo usilnych starań nasz Kolporter się nie wykazał i jak do tej pory nie mam tego nr w rękach. Alee jest już pierwsza dobra opinia. Przejrzę i sam ocenie :) 

Odpowiedź dodano 2014-01-13 11:45:30

Tak jak pisał kolega w pierwszym poście jest bardzo dużo do czytania. Czyta się milo, z zaciekawieniem, przyjemnie i najważniejsze że artykuły zawierają konkretne odpowiedzi na dany temat. Sporo informacji, nie mieszającym w głowach świeżym zapalonym karpiarzom jakim sam jestem. Dostałem moją gazetkę w sobotę i do wieczora została przeczytana, wieczorem piwko i oglądanie filmów. Duże brawa dla AsproMedia za jakość i ogólne super przygotowanie którym brakuje innym konkurencyjnym firmą. Polecam!!! Pozdrowiam redakcje i autorów tekstów:-) Dzięki.

Odpowiedź dodano 2014-01-14 14:48:11

 Czasopismo stoi na wysokim poziomie. Wiele ciekawych artykułów, konkurs, odpowiedzi na nurtujące pytania i nie tylko. Porady w zawiązaniu przyponu i wiele wiele innych. Film równiez THE BEST. Aktorzy, atmosfera, karpie, wyprawa - MEGAA! Ujęcia z lotu ptaka - super. Brakowało mi trochę opowiedzenia o swoich przyponach, sprzęcie, no i więcej o zanęcie. Ogólnie film i czasopismo na 6-. :)

Odpowiedź dodano 2014-01-15 21:16:32

 Podpisuję się pod komentarzami  kolegów,gazeta przyjemna,fajne artykuły,mało reklam:) ciekawe artykuły łowienia rzecznego,które w naszym kraju jest jeszcze mało znane,mam przeciek że w kolejnym numerze również ma być coś o łowieniu rzecznym co mnie bardzo cieszy,bo kręci mnie rzeka odra i mam chęć spróbować w tym roku swoich sił na tej rzece,więc czekam z niecierpliwością na kolejny numer:):)

Odpowiedź dodano 2014-01-15 21:47:09

 Bardzo dziękujemy za dobre opinie na temat czasopisma Świat Karpia :) Dołożymy wszelkich starań, żeby z numeru na numer czasopismo stało na jeszcze wyższym poziomie. Pozdrawiamy

Odpowiedź dodano 2014-01-16 02:21:26

 To ja z trochę odmiennego punktu widzenia napisze że jak na 3- miesięcznik i cenę to trochę za "chuda" jest ta gazeta :)

Odpowiedź dodano 2014-01-16 16:18:40

 Witam ja też sądzę że w dwumiesięczniku za 22 zeta powinno być odrobinę więcej stron ,a także chciałbym więcej opisów łowisk ogólnodostępnych bo o komercjach pisze się bardzo dużo także w artykułach sponsorowanych.

Odpowiedź dodano 2014-01-16 17:44:00

Ja równiez sądze, że powinno być więcej stron. Chciałbym równiez widzieć opinie o przynętach, siatki PVA - co powinno się w nich znajdować, by była atrakcyjna, może więcej przyponów klasycznych, nie żadnych chood'ów. Pozdrawiam

Odpowiedź dodano 2014-01-16 22:08:47

Cieszymy się z Waszej aktywności w tym temacie.

Również opinie na minus są dla Nas cenne. 

Odnośnie objętości to też Nam zależy na jej zwiększeniu nie tylko reklamami :-), ale treścią, która będzie zawierała ciekawe i przydatne informacje. 

Piszecie również o tym aby w artykułach opisywać łowiska ogólnodostępne - postaramy się to nadrobić. Jeśli możecie taki opis do Nas wysłać to zapraszamy.

Oczywiście zachęcamy Was również do przesyłania artykułów dotyczący innych aspektów karpiowania.

 

 

 

Odpowiedź dodano 2014-01-16 23:27:55

 Droga redakcjo zawsze możecie zrobić dział z łowiskami np w każdym numerze opisać 2-3-4 łowiska gdzie można połapac karpie nalezace do PZW. Raczej nie będzie to kosztowało dużo pracy a na pewno każdemu się przyda. I moglibyście zrobił dział czysto techniczny czyli np, opis wiązania jakiegoś konkretnego przyponu w każdym numerze + informacje w jakich wodach warto go używać i na jakich materiałach wiązać + zdjęcia przyponu pod wodą. I na pewno wiele osób doceni takie tematy a i czasopismo urośnie o kilka stron ;] pozdrawiam RaczyK ;]

Odpowiedź dodano 2014-01-17 10:02:48

Kolego Raczyk - oczywiście można opisywać w jednym numerze kilka łowisk PZW kopiując treść z poszczególnych stron. Moim zdaniem aby to lepiej się czytało i zawierało ciekawe szczegóły to trzeba nad taką wodę pojechać na zasiadkę.

Z tego co się orientuję dużo osób łowi na wodach PZW, ale nie chcą za bardzo dzielić się swoimi miejscami? Z jednej strony wcale mnie to nie dziwi - wiadomo jak to jest....

Ale z drugiej strony mamy niedosyt fajnych relacji i ciekawych materiałów.

Nie wiem czy My karpiarze boimy się pisać? Dzielić się swoim doświadczeniem? Czy może jest to bardziej kwestia inna?

Trudno określić jaka może być tego przyczyna. Może sedno sprawy jest takie, że jak ktoś z Nas prześle swój artykuł, opowiadanie w jakimś temacie i zostanie on opublikowany np. w magazynie Świat Karpia to zacznie się tzw. nagonka... zaczną mówić, pisać itd... o ten ma parcie na szkło, że następna gwiazda itd.. 

Dla mnie jest to dziwna sytuacja?  Nie wiem czy w innych krajach też tak jest?

Dobrym przykładem na brak autorów ciekawych tekstów jest sam Świat Karpia.

Zobaczcie, że w numerze są autorzy, którzy piszą do innych magazynów. Czy w Polce jest kilku karpiarzy, którzy potrafią pisać?

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem - nie o to mi chodzi :-)

Ilu z Nas ma w głowie ciekawe pomysły.....

Odnośnie przyponów to też będzie to trudna sprawa bo jeśli osoby z Redakcji nie łowią na danym zbiorniku to jak mogą pisać, że ten czy inny przypon na tej wodzie jest najlepszy czy się sprawdza?

Późnej będą zarzuty, że piszą bzdury i specjalnie zapychają magazyn kryptoreklamą... bo przecież muszą coś napisać jakich materiałów użyto do zrobienia zestawu....

 

Ja wolę mniej stron w magazynie a więcej ciekawych merytorycznie wiadomości niż wciskanie na siłę kitu...

To chyba tyle w tym temacie..

Pozdrawiam

AK

Odpowiedź dodano 2014-01-17 17:02:05

 Rozwiązanie jest bardzo proste :) niech użytkownicy przesyłają materiały odnośnie opisu łowisk a świat karpia będzie wybierał i je umieszczał w magazynie :) Wtedy może okaza się perełki które "umieją pisać" :) a co do uzyteczności przyponów chodziło mi bardziej o np wodę zarośniętą,dno muliste itd a nie o konkretne zbiorniki :)

Odpowiedź dodano 2014-01-17 21:37:29

Prawda jest bardzo brutalna, pierwszego dosięgła Karpmaxa i to wiele lat temu. Pisza tam ludzie, którzy przy okazji artykułów koło nogi lub na stoliku mają swoje produkty i piszą tam tylko dlatego, aby je sprzedawać. Taka przysługa reklamowa za artykuł. Reszta to młodzi nieznani ludzie, którzy nic specjalnego nie mają do przekazania. Tak samo jest w waszym pierwszym numerze, gdyby nie reklamka za artykuł, to Świst Karpia by był, a nie kwartalnik. Jest paru wspaniałych i znanych karpiarzy, którzy mogli by pisać dla nawet pięciu takich czasopism w Polsce, nie będą tego robić za darmo. Dobry artykuł kosztuje, ponieważ kosztuje sam wyjazd na ryby, zanęty, przynęty, poświęcony czas i talent do pisania, nie mówię już o dobrych zdjęciach z rybami. Oni tego nie będą robić za friko, nic nie sprzedając ani nie reklamując kolejnego gipsu albo żałosnego polarka założonego przed chwilą, przy okazji takiego artu. Zobaczymy kto pierwszy to zrozumie, że wiedza i talent do pisania na temat i z sensem kosztuje. Kto tego nie zrozumie, nie będzie dla niego miejsca na rynku. Wszyscy myślicie, że jak macie magazyny, to zaraz zasypią was artami wspaniali i znani karpiarze. Czekajcie dalej, my zaś zobaczymy jak to chłopcy, po jednym sezonie na trzy hektarowej komercji, artykułami na mizernym poziomie,  ciągną te wasze magazyny ku niechybnej plajcie. Może po tym, na tych ruinach  powstanie jakich, który zrobi to jak należy. 

Odpowiedź dodano 2014-01-18 14:27:37
Ludzie spokojnie przecież to dopiero 1-nr. czasopisma na pewno będzie się rozwijać. Teraz potrzeba tylko czasu i zobaczycie że ta gazeta z numeru na numer będzie co raz lepsza i na pewno Wasze sugestie nie zostaną zlekceważone.
Odpowiedź dodano 2014-01-18 17:42:40

Wszyscy są tu spokojni więc kogo velur uspokajasz . Właśnie to zrobię i poczekam, aż będzie lepszy i wszędzie nie będzie tego samego. Widzę, że nie masz  velur pojęcia o marketingu. Mówienie klientom, że mają poczekać aż będzie lepiej to jednoznacznie z tym, że jest źle. Wejście kolego , wiesz co to jest. No widzisz nie wiesz i jak każdy laik mówisz potencjalnym klientom, że mają płacić za coś nie całkiem dobrego, płacić i czekać z nadzieją, że kiedyś tam będzie lepiej. O radosna nieświadomości naiwnych.  Lepiej dalej już powielaj nośne tematy i posty z innych for na tym forum, aby zrobić iluzję jaki to tu ruch jest. 

Odpowiedź dodano 2014-01-18 22:55:00
Kolego jak się tak fantastycznie znasz na marketingu i znasz karpiarzy którzy według Ciebie umieją fantastyczne artykuły pisać to może właśnie Ty powinieneś stworzyć magazyn dla karpiarzy i wtedy zobaczymy jak Ci pójdzie. Możesz też stworzyć forum które nie będzie powielać tematów z innych forum wtedy to będzie fantastyczne forum dla fantastycznych karpiarzy których Ty pewnie znasz co niemiara bo przecież ktoś kogo nudzą artykuły ma taką wiedzę o wędkarstwie że szkoda ją marnować.
Odpowiedź dodano 2014-01-18 23:21:29

A  jak się znam na marketingu i dodatkowo na wędkach karpiowych, to aby jakąś wędkę móc krytykować  to co,  mam otworzyć  fabrykę wędek. Weź  łów sobie dalej karpie na 3K i Pstrążnej i do dyskusji dla dorosłych się raczej nie wtrącaj. Nie każdy chce i musi wydawać kwartalnik dla karpiarzy, aby móc się wypowiadać na temat jego wad i zalet. 

Odpowiedź dodano 2014-01-18 23:43:57
Na 3k nigdy nie byłem a na Pstrążną jeżdżę czasami z sentymentu. Pewnie jesteś jednym z tych co to na Internecie tylko umieją krytykować wszystko i wszystkich a sami nie mają się czym pochwalić. Pozdrawiam Cię Wielki znawco wędek i więcej nie będę odpisywał na twoje zaczepki bo to nie ma sensu.
Odpowiedź dodano 2014-01-19 09:13:18

 Tak nawiasem mówiąc jeśli My karpiarze mamy pisać artykuły do czasopism i jeszcze płacić za ich przeczytanie to troszkę mija się z celem, takich informacji możemy sobie udzielać na forum bądz nad wodą przy piwku,niech szanowna redakcja wykaże się inicjatywą ,pojeżdzi na łowiska wypyta stałych bywalców i o tym napisze.

1 2