Świat Karpia - źródło informacji i rozrywki dla karpiarzy

Galeria

Ocena
Data dodania
2014-09-06
Autor
redakcja

Mistrzostwa Polski PCM 2014 - dzień 4

Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Karpiowym na Dębowej nadal trwają! Ostatnia doba przed nami.

Miniona noc – z piątku na sobotę, przyniosła ryby pięciu drużynom. Nastąpiły roszady w czołówce i mamy nadzieję, że taka walka o kilogramy potrwa do samego końca. Dopiero teraz „Dębowa” obdarza uczestników coraz większymi karpiami.
Po nocy zmienił się łowca największej ryby, jest nim obecnie Mirosław Hankus, który łowi z partnerem na stanowisku numer 3. Złowił o 700 gramów cięższego karpia od Szczepana Pawlika, który był dotychczasowym łowcą największej ryby. Zmiana nastąpiła również w klasyfikacji najmniejszej ryby, o 50 gramów przebił swojego poprzednika Damian Gerc łowiąc karpia o wadze 2,150 kg.
Liderem cały czas pozostaje drużyna łowiąca na stanowisku 26 – Mariusz Klimasiński oraz Wiktor Siwiec, jednak goni ich drużyna ze stanowiska numer 3 - Jerzy Ryncarz, Mirosław Hankus. Dzieli ich od zwycięzców niewiele, bo 4,300 kg.
Na miejscu trzecim jest na tę chwilę Tomasz Mizgajski oraz Radosław Badach z wynikiem 16,600 kg.

Przed nami ostatnia doba zawodów, ale jak widać łowione są większe karpie. Dębowa, to zbiornik nieobliczalny i kryjący wiele tajemnic, jedna ryba powyżej 20 kilogramów może jeszcze wszystko zmienić... 23 godziny łowienia przed zawodnikami.